آبی که با رنج تهیه و تصفیه می شود نباید بیهوده هدر رود/ رودخانه های آلوده گوهررود و زرجوب برای رشت فاجعه است/ سدهای نیمه تمام گیلان را به اتمام برسانید
آبی که با رنج تهیه و تصفیه می شود نباید بیهوده هدر رود/ رودخانه های آلوده گوهررود و زرجوب برای رشت فاجعه است/ سدهای نیمه تمام گیلان را به اتمام برسانید
رشت_سرتوک_نماینده ولی فقیه در گیلان بر آموزش مردم در استفاده بهینه از آب تاکید کرد و گفت: آبی که با رنج تهیه و تصفیه می شود نباید بیهوده هدر رود.

به گزارش سرتوک _به نقل از  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرعامل و اعضای شورای معاونان شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان با قدردانی از تلاش مسئولان و کارکنان این شرکت اظهار کرد: دوسوم کره زمین از آب مایه حیات تشکیل شده و خدای متعال در قرآن می فرماید که حیات تمام موجودات از آب است.

وی به برنامه های متعدد کشورهای مختلف در استفاده بهینه از آب اشاره کرد و افزود: آب مایه پاک خدادادی است اما در استفاده از آن بی مهر هستیم و نیاز به ساماندهی دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه سدهای ساخته شده در کشور امیدوارکننده است، بیان کرد: وجود سدهای ساخته شده نشان دهنده پیشرفت ایران در صنعت سدسازی است.

آیت الله فلاحتی، مشکل مصرف بی رویه آب را در جامعه هدف دانست و تصریح کرد: آبی که با رنج تهیه و تصفیه می شود نباید بیهوده هدر رود.

وی بر ضرورت دقت در مصرف بهینه آب تاکید کرد و گفت: جامعه به نعمت الهی آب کم توجه است ضمن اینکه انسان با مصرف بی رویه کابوس سیاه را برای خود در زندگی رقم می زند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر استفاده از دانشگاهیان در چگونه مصرف کردن آب، خاطرنشان کرد: از دانشنامه هایی که درباره آب شرب و فاضلاب است، استفاده کنید.

آیت الله فلاحتی بر لزوم استفاده از افکار و اندیشه افرادی که درباره مصرف بهینه آب دارند، تاکید کرد و یادآور شد: مردم را در استفاده بهینه از آب آموزش دهید.

وی، فرهنگ سازی و داشتن برنامه برای استفاده بهینه مصرف آب توسط خانوارها را مهم دانست و اظهار کرد: درباره تصفیه فاضلاب ها باید فکری شود زیرا دو رودخانه آلوده گوهررود و زرجوب برای رشت فاجعه است.

امام جمعه رشت، خواستار قدردانی از افراد نوآور و خلاق در شرکت آب و فاضلاب گیلان شد و افزود: توجه به بازنشستگان و خانواده های آنها حائز اهمیت است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به تجمیع آب و فاضلاب روستایی و شهری، بیان کرد: تجمیع انجام شده بسیار خوب است ضمن اینکه مدیریت واحد می تواند بسیار اثرگذار باشد.

وی به آب رسانی به برخی نقاط گیلان اشاره کرد و یادآور شد: روستاهای بسیاری داریم که سال ها پروژه های آب در آنها انجام شده اما آب شرب ندارند بنابراین با اولویت بندی آب رسانی به این مناطق را مد نظر داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با ابراز رضایت از اقدام های انجام شده در عرصه آبرسانی در استان، تصریح کرد: سدهای نیمه تمام پلرود، دیورش و شفارود را سریع تر به اتمام برسانید.

دومین تصفیه خانه بزرگ گیلان امسال افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز در دیدار مذکور به تجمیع شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان در سوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: افزایش خدمت رسانی به مردم از اهداف ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در کشور مد نظر وزارت نیرو است.

سیدمحسن حسینی، استفاده از تاسیسات مشترک برای خدمت رسانی به مردم را از جمله اهداف تجمیع شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی عنوان کرد و افزود: در شهرستان رشت، روستاهایی که در جوار خط انتقال آب قرار دارند به تصفیه خانه آب رشت متصل می شوند.

وی با اشاره به وجود ۸۳۱ هزار مشترک آب و فاضلاب گیلان در اثر یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری استان، بیان کرد: اکنون یک میلیون و ۶۲ هزار خانوار زیر پوشش آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به وجود ۱۳ باب تصفیه خانه آب شرب در استان اشاره کرد و یادآور شد: با ۷۲۹ حلقه چاه آب شهری و روستایی و ۵۷۵ چشمه وظیفه آبرسانی به مردم گیلان را به عهده داریم.

حسینی با بیان اینکه ۹۹.۴ درصد جمعیت شهری گیلان زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان هستند، تصریح کرد: ۷۶ درصد جمعیت روستایی گیلان زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان هستند.

وی به احداث دومین تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان اشاره کرد و گفت: امسال تصفیه خانه مذکور در قالب پویش الف – ب – ایران افتتاح می شود.