آماد‌گی کامل راهداری گیلان برای بارش برف پیش رو
آماد‌گی کامل راهداری گیلان برای بارش برف پیش رو
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان از آمادگی اکیپهای راهداری در استان گیلان در بارش برف پیش رو خبر داد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _ به گزارش دفتر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان گیلان،محمد رضا نازک کار با اشاره به پیش‌بینی‌هایی که برای بارش برف در استان در روزهای اخیر انجام شده گفت: ۵۱۷ نیروی راهداری در قالب  ۵۳ اکیپ‌ راهداری در ۲۰راهدارخانه ثابت                و۸ راهدارخانه سیار و سطح محورهای استان مستقر و آماده مقابله با هرگونه بارش برف پیش رو هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان سپس به تجهیزات و ماشین آلات راهداری استان اشاره کرده و خاطرنشان نمود: ۳۲۱ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین،  نیمه سنگین و سبک در استان آماده  اجرای عملیات راهداری اضطراری هستند.
محمد رضا نازک کار ، افزود: شن و نمک لازم برای بازگشایی جاده ها تامین شده و اکیپهای راهداری استان در صورت بارش سنگین برف بازنگهداشتن محورهای استان با اولویت محورهای اصلی و شریانی را در دستور کار قرار خواهند داد.
وی سپس از عموم مردم خواست در ایام بارش برف حتی الامکان از تردد غیر ضروری در محورها خودداری نمایند تا اکیپهای راهداری بتوانند بدون وقفه و مستمر نسبت به برفروبی محورها اقدام و مانع بروز انسداد در محورها شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در ادامه از مردم خواست در صورتی که مجبور به تردد در محورهای استان در ایام بارشهای پیش رو هستند حتما ضمن داشتن تجهیزات ایمنی ضروری ،آخرین وضعیت راهها را از طریق تلفن گویای ۱۴۱جویا شوند.