آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت:  انقلاب اسلامی دنیای بشر را مملو از نور کرد/ برای بشریت ثابت شده که اسلام تنها نسخه نجات بخش است/ مردم کسانی را به مجلس بفرستند که دارای اندیشه مدرس باشند و مانند او عمل کنند
آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت:  انقلاب اسلامی دنیای بشر را مملو از نور کرد/ برای بشریت ثابت شده که اسلام تنها نسخه نجات بخش است/ مردم کسانی را به مجلس بفرستند که دارای اندیشه مدرس باشند و مانند او عمل کنند
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مردم با حضور پر شور و با شکوه خود در راهپیمایی بزرگ روز 22 بهمن عظمت انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان می کشانند.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: ۱۹ بهمن ماه یادآور ۲ جریان در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی است.
وی به رژه و اعلام وفاداری همافران ارتش نسبت به امام(ره) در ۱۹ بهمن ماه سال ۵۷ اشاره کرد و افزود: ۱۹ بهمن ماه سالروز وفات ام البنین مادر حضرت عباس(ع) محسوب می شود و روز تکریم مادران شهدا و ایثارگان نامگذاری شده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه تاریخ دنیای معاصر از نام انقلاب اسلامی پر آوازه شده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی انفجار نور بود و همچنان دنیای بشری را پر از روشنایی کرده است.
آیت الله فلاحتی به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی سبب ایجاد تحول انسانی بین ملت های دنیا شده و این روند روزبه روز روبه فزونی است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اصول رویارویی با قدرت های استکباری را به ملت ها آموخت، بیان کرد: ایران با پیروزی انقلاب اسلامی قطب و کانون توجه جهانیان قرار گرفته است.
نماینده ولی فقیه در گیلان یادآور شد: برای بشریت به ویژه همه مکاتب توحیدی به اثبات رسیده که تنها راه نجات نسخه نجات بخش اسلام است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در فصل شخم اراضی شالیزاری قرار داریم، خاطرنشان کرد: موضوع رصد و حفاظت از آب کشاورزی و همچنین استفاده بهینه از آب توسط کشاورزان بسیار مهم است و می طلبد از اکنون کانال های آب لایروبی شده و ذخیره سازی آب در سدها و آب بندان ها مد نظر متولیان باشند.
وی به نشست صمیمی با ۲۰۰ نفر از جوانان و همچنین ۲۷۰ نفر از نخبگان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان اشاره کرد و افزود: می طلبد که دستگاه های متولی جوانان نخبه را جذب کنند.
امام جمعه رشت با اشاره به بازدید از مرکز دانش بنیان واقع در شهر صنعتی رشت، اظهار کرد: فعالیت هایی که در مراکز دانش بنیان به ویژه در گیلان انجام می شود مایه اعجاب و شگفتی است.
آیت الله فلاحتی به افق های بسیار روشن در برابر ملت ایران اشاره کرد و گفت: به زانو در آمدن دولت های ائتلاف توسط ملت یمن نتیجه مقاومت است.
وی با بیان اینکه پیروزی ارتش سوریه برگرفته از مقاومت ملت ایران است، تصریح کرد: نظامیان سوری دست پرورده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: تشکیل دولت جدید عراق موجب عقب نشینی سیاسی و نظامی آمریکا شده است.
آیت الله فلاحتی به نزدیک شدن زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: امام(ره) فرمودند که در انتخابات افرادی مانند مدرس را انتخاب کنید.
وی با اشاره به ویژگی های مدرس، بیان کرد: مدرس یک انسان شجاع و بصیر بود ضمن اینکه صداقت داشت.
امام جمعه رشت به زندگی وارسته مدرس اشاره کرد و افزود: مردم کسانی را به مجلس بفرستند که دارای اندیشه مدرس باشند و مانند او عمل کنند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه روز ۲۲ بهمن را در پیش داریم، تصریح کرد: مردم با حضور پر شور و با شکوه خود در راهپیمایی بزرگ روز ۲۲ بهمن عظمت انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان می کشانند.
وی در ادامه به راهکارهای تربیت از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای تربیت، تکریم و احترام به شخصیت انسان است اما این احترام نباید از حد متعارف تجاوز کند و به چاپلوسی برسد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه تغافل و چشم پوشی از دیگر راهکارهای تربیت است، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در مدیریت کارآمد اهمیت دارد، موضوع تغافل و چشم پوشی است