اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به پروژه راه آهن رشت از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه
اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به پروژه راه آهن رشت از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه
سرتوک_استاندار گیلان در جریان بازدید از اجرای طرح عمرانی راه آهن رشت – کاسپین - انزلی از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به این پروژه از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور طی هفته گذشته خبر داد و گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای نسبت به این پروژه دارد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت – کاسپین – انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  این پروژه از جمله مهم ترین پروژه های ملی است که می‌تواند تاثیرات چشمگیری در حوزه صادرات، واردات و حمل بار نه تنها برای کشورمان بلکه سایر کشورها به خصوص همسایگان شمالی داشته باشد .

وی از دیگر مواهب اجرای این پروژه را گسترش معاملات تجاری اوراسیا دانست و تصریح کرد: دولت اهتمام ویژه ای برای اجرا و تکمیل عملیات عمرانی این پروژه ارزشمند به نحوه مطلوب تا سال ۱۴۰۰ دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به بازدید امروز خود از مسیر ۷کیلومتری بخش اول قطعه ۶ پروژه راه آهن رشت- کاسپین – انزلی افزود : این قطعه ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم به تعهد پیمانکار برای تکمیل عملیات زیرسازی تا تابستان امسال و تحویل آن برای اجرای عملیات روسازی بر اساس تقویم زمان بندی، جامه عمل پوشانده شود.

استاندار گیلان اظهار کرد: برای تامین مالی و پشتیبانی این پروژه، رئیس جمهوری و نیز دکتر نوبخت حمایت های ویژه‌ای داشته اند و نگرانی در این بخش وجود ندارد .

دکتر زارع افزود: علاوه بر ۷۰ میلیارد تومانی که پیشتر برای اجرای پروژه داده شده بود، طی روزهای گذشته نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به این پروژه اختصاص داد.

دکتر زارع از تخصیص ۲۰ میلیارد تومان دیگر قطعه آستارا و نیز ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه منجیل به رودبار خبر داد و افزود: همه این اعتبارات نقدی است.

وی ادامه داد: انتظار می رود دو پیمانکار قطعه های ۶ و ۷ نسبت به اجرای تعهدات خود و توجه به زمان بندی های اعلام شده، اقدام کنند و با تقویت و افزایش ماشین آلات، این پروژه را در زمان مناسب تحویل دهند.