اعتیاد بیماری است
اعتیاد بیماری است
رشت _ سرتوک _ دکتر حسین نحوی نژاد با اعلام این مطلب که اعتیاد ،بیماری است درنشست کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار گفت: رسانه درامر اطلاع رسانی ، آگاهی بخشی ، پیشگیری و ایجاد حساسیت درزمینه اعتیاد نقش بسیار پررنگی دارد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، مدیر کل بهزیستی استان گیلان با اشاره به اهمیت کارزار رسانه ای افزود : کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار از سوی معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی گیلان از ۶ الی ۲۵ دی ماه سالجاری در سطح استان در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد:. اختلافات زناشویی، فقر و ناکامی های اجتماعی می تواند جرقه ای برای فرد مستعد به سمت اعتیاد باشد، علاوه برآن سوء مصرف مواد مخدر می تواند در سابقه پزشکی، روانی افراد مستعد ابتلا به افسردگی، مضطرب، عدم اعتماد به نفس، دچار اختلالات وسواسی، شخصیتی و جامعه ستیز وجود داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به طراحی مفاهیم پیشگیری کننده در محیط کار گفت: از سال گذشته طرح کارمند یاری را در این استان آغاز کردیم که در آن با ورود به محیط های کاری بر اساس نیازهای فردی و جمعی آموزش های لازم به شاغلان ارائه می شود.

در طرح کارمند یاری “کیان” مشاورانی از بهزیستی به صورت انفرادی و گروهی به کارکنان مشاوره و آموزش هایی در باره مضرات مواد مخدر و سایر آسیب های اجتماعی ارائه می دهند

وی افزود:طی ۹ ماهه امسال ۲ هزار و ۴۵۰ نفر در اجرای طرح کیان ” کارمند یاری” در این استان آموزش های پیشگیری از اعتیاد را در محیط کار فرا گرفتند.

گفتنی است نشست کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار، با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر بهزیستی شهرستان رشت ،جمعی از کارشناسان و مسئولان ادارات بهزیستی ، سازمان های مردم نهاد ، جمعیت همیاران سلامت روان و … در سالن اجتماعات بهزیستی استان برگزار شد.