افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه
افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه
افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افتتاح یک واحد نگهداری مرغ مادر گوشتی و ۴ واحد تولیدی مرغ گوشتی به طور همزمان در آستانه اشرفیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛ در دومین روز از دهه مبارک فجر مهندس علی درجانی از افتتاح همزمان پنج مرغداری در روستای دهنه سر سپیدرود شهرستان آستانه‌اشرفیه با حضور استاندار و مسئولین استانی خبر داد و گفت: یک واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت ۳۳ هزار قطعه با تولید چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تخم مرغ در سال و اشتغال زایی ۳۵ نفر با بیست میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و دو میلیارد و ۷۵٠ میلیون تومان تسهیلات افتتاح شد.

درجانی در خصوص جزییات این واحد مرغداری اظهار کرد: مساحت کل زمین مرغداری ۳/۳هکتار با شش سالن به مساحت ۷۲٠٠ متر مربع می باشد که یک هزار متر مربع از آن انباری، اتاق مدیریت، نگهبانی و سرویس است.

وی در ادامه با بیان اینکه با اجرای این طرح ۱۵ درصد بر ظرفیت تولید تخم مرغ نطفه دار مادر گوشتی شهرستان اضافه خواهد شد، گفت: در حال حاظر ظرفیت مرغ مادر گوشتی ۲۱۳ هزار قطعه می باشد که به ۳۴۳ هزار قطعه مرغ بالغ خواهد رسید. رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه گفت: در آیین افتتاح این واحد مرغداری، ۴ واحد مرغ گوشتی نیز امروز(یکشنبه، ۱۳ بهمن) به مناسبت ایام الله دهه فجر به طور نمادین افتتاح و به بهره برداری رسید.

درجانی اذعان کرد: با افتتاح این ۴ واحد گوشتی جدید با ظرفیت ۱۲۰ هزار قطعه در هر دوره ۱۵ درصد بر ظرفیت تولید مرغ گوشتی نیز اضافه خواهد شد و تعداد مرغ داری گوشتی از ۲۷ واحد به ۳۱ واحد افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: با افزایش این تعداد مرغداری در شهرستان تولید مرغ از ۶۵۰۰ تن سالانه به ۷۵۰۰ تن در سال خواهد رسید.

قابل ذکر است: در گیلان ۹۲ واحد مرغ مادر دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت بیش از سه میلیون قطعه فعالیت می کنند.