افتتاح ۲۸ واحد تولیدی در گیلان آغاز شد
افتتاح ۲۸ واحد تولیدی در گیلان آغاز شد
رشت_سرتوک_ فرهاد دلق پوش در اولین روز از دهه مبارک فجر از شروع افتتاح 28 واحد صنعتی و تولیدی گیلان با حضور استاندار و سایر مقامات خبر داد.

به گزارش سرتوک ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در حاشیه افتتاحیه های دهه فجر گفت: در مجموع این ۲۸ واحد؛ با اشتغال ۵۷۹ نفر و سرمایه گذاری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند که نخستین شرکت مورد افتتاح، رایان بهتاش مومن با سرمایه گذاری بیش از ۲۷ میلیارد تومان و اشتغال ۲۷ نفر تولید کننده انواع قطعات و ظروف پلاستیکی می باشد که در بین این تولیدات ، سینی نشا برنج جهت استفاده کشاورزان استان برای کشت مکانیزه برنج می باشد.
وی افزود: دومین واحد با سرمایه گذاری حدود ۲۵ میلیارد تومان و اشتغال ۸ نفر است. این شرکت تولید کننده اسکلت فلزی سبک (LSF) قابل استفاده جهت جایگزینی اسکلت های معمولی در انواع ساختمان ها بوده و هزینه آن در مقایسه با سازه های معمولی یکسان است با این تفاوت که این سازه، مقاوم در برابر زلزله های شدید است.
دکتر دلق پوش اضافه کرد: سومین واحد شرکتی دانش بنیان تحت عنوان “اندیشه شمال” تولید کننده عایق حرارتی ژاکتی توربین حرارتی با سرمایه گذاری بیش از ۱۸ میلیارد تومان و اشتغال ۱۴ نفر است.
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به رشد ۲۰ درصدی پروانه های صنعتی امسال نسبت به مدت مشابه سال یاد آورشد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۶۳ واحد پروانه بهره برداری اخذ نموده اند که پیش بینی می شود طبق برنامه ریزی انجام شده؛ تا انتهای سال این عدد به بیش از۱۷۰واحد تولیدی در گیلان خواهد رسید.
گفتنی است سایر واحدهای تولیدی که منتهی به ایام دهه فجر پروانه بهرده برداری اخذ نموده اند، در سراسر استان توسط مقامات ملی، استانی و شهرستانی به تدریج در ایام دهه مبارکه فجر افتتاح خواهند.