افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت در استان گیلان
افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت در استان گیلان
رشت_سرتوک_مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان از افزایش بیش از 10 برابری طول خطوط 230 کیلوولت در بعد از انقلاب نسبت به قبل از انقلاب خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، «بهمن داراب زاده» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در خصوص افزایش طول خطوط انتقال در سطح ۲۳۰ کیلوولت گفت: طول خطوط انتقال در سطح ۲۳۰ کیلوولت شرکت برق منطقه‌ای گیلان در قبل از انقلاب ۱۰۰٫۶۱ کیلومتر مدار بود که این مقدار در بعد از انقلاب به ۱۰۹۹٫۶ کیلومتر مدار افزایش پیدا کرد. به عبارتی شاهد رشد بیش از ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت در بعد از انقلاب نسبت به قبل از انقلاب بودیم.

داراب زاده ادامه داد: در دوران قبل از انقلاب در بخش خطوط انتقال در سطح ۴۰۰ کیلوولت، هیچگونه احداث خطی نداشتیم؛ این در حالی است که در دوران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با عنایت حق تعالی توانستیم ۲۵۶٫۴۷ کیلومتر مدار خط در بخش ۴۰۰ کیلوولت احداث کنیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان به مقایسه وضعیت خطوط فوق توزیع در سطح ۶۳ و ۱۳۲ کیلوولت در دوران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: طول خطوط ۶۳ کیلوولت هوایی و زمینی۵۵۷٫۵ کیلومتر مدار بود که این مقدار در دوران بعد از انقلاب اسلامی ایران به حدود ۱۴۲۰ کیلومتر مدار افزایش پیدا کرد. به عبارتی شاهد رشد بیش از ۲ برابری طول خطوط ۶۳ کیلوولت در بعد از انقلاب نسبت به قبل از انقلاب بودیم.

وی افزود: همچنین طول خطوط ۱۳۲ کیلوولت شرکت برق گیلان در قبل از انقلاب ۶۴٫۳ کیلومتر مدار بود در حالی که این مقدار در بعد از انقلاب به ۸۶٫۸۴ کیلومتر مدار افزایش پیدا کرد.