امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند خبرنگاران و اندیشه ورزان عرصه اطلاع رسانی است
امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند خبرنگاران و اندیشه ورزان عرصه اطلاع رسانی است
رشت_سرتوک_دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر استان گیلان با صدور پیامی ضمن نکوداشت روز شهادت صارمی، ۱۷مرداد را روز پاسداشت ازخدمات ارزشمند و بی بدیل اصحاب رسانه در کشورخواند.

باسمه تعالی
با سلام و احترام
بر اساس نکوداشت روز شهادت شهید صارمی در ۱۷مرداد که از خبرنگاران انقلابی و آرمانگرا در عرصه رسانه بود، این روز در تقویم کشور به نام روز خبرنگار مزین شد تا ۱۷مرداد روز پاسداشت ازخدمات ارزشمند و بی بدیل اصحاب رسانه در کشور باشد.
امروز در عصر روایت گری ها و جهادتبیین، خورشیدقلم، خبرنگاران می تواند با تابش جوهرِ رنگین خود در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نقش بسزایی ایفا کند و با تبیین اندیشه های ناب برای شکل دهی و هدایت صحیح افکار عمومی گام موثری بردارد و در انعکاس حقیقت های جامعه باپیروی از حق جویی وحق گرایی حرکت و با منطق دین و دیانت و پاسداری از آرمان های امام راحل (ره)،راه را برای آحاد جامعه روشن و پرامید سازد.
براستی خبرنگاران می توانند در جنگ فرهنگی دنیای مدرنیته و استعماری با الگو قراردادن اندیشه ناب اسلامی وتبعیت از دستورات و رهنمودهای حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)، تصویر کاذب رسانه های معاند را ،نقش بر آب کنند و صدای مظلومیت یک ملت باشند.
امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند خبرنگاران و اندیشه ورزان عرصه اطلاع رسانی است که پاسخگوی نیازهای جامعه باشند و خبرنگاران در جایگاه و مسئولیت های متفاوت خود تلاش می کنند، چون پیام آور سرزمین نینوا ،کار زینبی خود را انجام دهند، اگر چه با تمام سختی‌های مترتب در جایگاه یک خبرنگار متعهد و با پذیرش مرارت‌های شغلی وتامین معیشت خود و مشکلات عدیده قضایی و مانع تراشی ها بدون کمترین توجه قابل اتکاء و مورد قبول ازسوی مسئولین و متصدیان، زندگی خویش را سپری می کنند اما مسئولیت و تعهد خدمتی خود را به مردم ،انقلاب و نظام با توان و تجربه بی مثال خود دنبال کرده تا فرجامی خوش برای ملت خود رقم زنند.
به رسم ارج نهادن به خدمات شایسته و پاسداشت قلم نگاران عرصه خبر و اطلاع رسانی که هر سال به مناسبت پاسداشت شهدای عرصه خبر و رسانه به نام روز خبرنگار مزین است این مناسبت را بر همه ‌اصحاب رسانه که آفرینندگان جوهر قلم و هنر هستند، تبریک و تهنیت عرض می کنم و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت وسلامتی وعاقبت بخیری در تمامی صحنه های شغلی آنان را از خدای بزرگ مسئلت می کنم.
امیدوارم همواره در پناه حق تعالی و امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مستدام وپاینده باشند.

حسین رضاپور
دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر استان گیلان