رئیس شورای شهر رشت خبر داد /انعقاد قرارداد با قرار گاه خاتم الانبیا در راستای اجرای سه پروژه اساسی شهر رشت
رئیس شورای شهر رشت خبر داد /انعقاد قرارداد با قرار گاه خاتم الانبیا در راستای اجرای سه پروژه اساسی شهر رشت
در چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون عمرانی فرماندار ، شهردار و اعضا شورای شهر ،مدیران شهرستان رشت عملیات اجرایی احداث باغ ژاپنی در پارک مفاخررشت آغاز شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _ناصرحاج محمدی شهردار رشت در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث باغ ژاپنی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون تاریخچه همکاری های ایران و ژاپن اظهار داشت:
سالهاست که جایکا در ایران مشغول فعالیت و مطالعه در حوره زلزله و محیط زیست است .
شهردار کلانشهر رشت دلیل تر شرایط اقلیمی ، شباهت جوی و جغرافیایی این شهر به مناطقی از ژاپن موجب ترغیب سرمایه گذاران در این شهر شد.

وی با ذکر اینکه پیمانکاران این پروژه بومی هستند افزود: پروژه احداث باغ ژاپنی به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع در بوستان مفاخر رشت با سرعت در حال احداث است.

شهردار رشت احداث این پروژه را ترویج فرهنگ ژاپن دانست و خاطرنشان کرد:احداث پروژه باغ ژاپنی در رشت نشان دهنده پیمان دوستی و تمدن بین دوکشور است.
وی از احداث کارخانه زباله سوز توسط تیم ژاپنی خبر داد و افزود:ژاپنی ها در قبال احداث چنین پارکی آمادگی کامل خود را برای همکاری های محیط زیستی شهر نیز اعلام کرده اند.
دکتر حاج محمدی در خاتمه خاطر نشان کرد: هر دو شهر از تمدن بالایی برخوردار هستند
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در مراسم کلنگ زنی باغ ژاپنی در پارک مفاخر بیان داشت : پروژه های
آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پارک آبی، اجرای کمربندی j۵ در راستای رهایی شهر از ترافیک، الکترونیکی کردن شهر هوشمند که تاکنون حدود ۵۰ کیلومتر اجرای فقیر نوری انجام شده است ، ساماندهی و لایروبی رودخانه ها که گوهر رود آغاز شده و با اعتبار بخشی برای رودخانه زرجوب چند روز آینده در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه ها و هدایت آن به تصفیه خانه فخب و… از اهم پروژه های شورای اسلامی شهر است که مصوبه آن انجام شده است.

اسماعیل حاجی پور افزود: حدود
۱۴ هزار خانوار ه فاضلاب خود را در تالاب عینک می ریزند و اکنون زمینی در مجاور این تالاب خریداری شده و در یک طرح دو فوریتی تصویب خواهد شد با اخذ اعتبار دولتی ابن فاضلاب به تصفیه خانه فخب هدایت گردد.

وی در خصوص اجرای پروژه تراموای رشت تصریح کرد: هنوز نتوانستیم موافقت شورای عالی ترافیک در خصوص اجرای این پروژه را اخذ کنیم و شورای عالی ترافیک این مجوز را ندادند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از انعقاد قرارداد با قرار گاه خاتم الانبیا در راستای اجرای سه پروژه اساسی شهر رشت خبر داد و گفت:
رو گذر میدان نیروی دریایی، زیر گذر میدان ولیعصر و زیرگذر میدان شهرداری رشت، اتصال ضلع شرقی به غربی شهر و اتصال ضلع جنوبی به شمالی شهر رشت از اهم پروژه هایی است که توسط قرارگاه خاتم الانبیا رشت اجرایی خواهد شد.