اهدای نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
اهدای نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
رشت_سرتوک_دکتر مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی پروژه احداث اولین زورخانه استاندارد استان بازدید نمود.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_ به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان،مهندس اکبرزاده با اشاره به اهمیت روحیه جوانمردی و پهلوانی در ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش باستانی در بدو ورود از درب با حالت ادب، تعبد و خضوع که موجبات دوری انسان از غرور است آغاز می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، ورزش زورخانه‌ای را ورزشی توام با اخلاق دانست بیان کرد : فرد در این ورزش علاوه بر پرورش جسم با تطهیر روح به اخلاق پهلوانی و جوانمردی نیز می پردازد.

دکتر جوهری در این جلسه ضمن تشریح ماهیت فرهنگی، آیینی و سنتی ورزش های پهلوانی و با اشاره به به سوابق فرهنگ و تاریخی غنی ملت و اهمیت اخلاق در دین مبین اسلام و معرفت دینی افزود : فرهنگ ایرانیان همیشه براساس انضباط و احترام به بزرگان، مرشد و مراد شکل گرفته که متأسفانه در جامعه سیاسی امروزی این مهم کم رنگ شده است و باید بکوشیم که اخلاق در جامعه تقویت شود.

قابل ذکر است عملیات اجرایی پروژه زورخانه امام علی (ع) به عنوان اولین زورخانه استاندارد استان در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع با برآورد اولیه هزینه ۶۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

در پایان این بازدید به رسم قدرشناسی از اقدامات مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در جهت ترویج فرهنگ پهلوانی و آیین های زورخانه ای، توسط جوهری نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مهندس اکبرزاده اهدا گردید