ایرج نوذری مشاور فرهنگی رییس شوراست نه شورا /اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند
ایرج نوذری مشاور فرهنگی رییس شوراست نه شورا /اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند
رشت_سرتوک_فاطمه شیرزاد گفت: نوذری مشاور فرهنگی شورا شهر رشت نیستند بلکه مشاور فرهنگی رمضانپور نرگسی، رییس شورای شهر رشت هستند و این انتخاب هیچ ارتباطی به کل شورا ندارد و اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند.

به گزارش سرتوک، به نقل از باز باران خبر؛ فاطمه شیرزاد، عضو شورای شهر رشت در خصوص انتخاب ایرج نوذری به عنوان مشاور فرهنگی شورا گفت: از روز گذشته بسیاری از هنرمندان استان و شهر رشت در تماس‌های مکرر با بنده از این انتخاب گلایه کردند و علت این انتخاب را جویا شدند.

شیرزاد با اشاره به اینکه برای ایرج نوذری و پدربزرگوارشان احترام بسیاری قائل هستم، گفت: با همه احترامی که برای این هنرمند برجسته کشورمان و پدر بزرگوارشان دارم اما باید بگوییم ایشان مشاور فرهنگی شورای شهر رشت نیستند بلکه مشاور فرهنگی رمضانپور نرگسی، رییس شورای شهر رشت هستند و این انتخاب هیچ ارتباطی به کل شورا ندارد و اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند.

وی با بیان اینکه هنرمندان گیلانی و رشتی دارای پیشینه غنی در کل دنیا هستند، تصریح کرد: شورای شهر رشت باید از هنرمندان و بزرگان فرهنگی بومی خود که آشنایی کامل به فرهنگ این استان و شهر دارند بهره بگیرند و شاخص انتخاب برای مشاور فرهنگی نباید صرفا علاقه‌مند بودن به شهرهای شمالی مد نظر گرفته شود. انتخاب یک هنرمند غیربومی توهین به جامعه هنری رشت است

عضو شورای شهر رشت با بیان این مطلب که هنرمندان استان به ویژه پیشکسوتان گنجینه‌های فرهنگی و سرمایه شهر رشت محسوب می‌شوند، گفت: بنده در هفت سالی که در شورای شهر رشت حضور دارم همیشه از نظرات هنرمندان شهر رشت و استان در کارهای فرهنگی بهره گرفتم و تجربیاتشان بسیار مثمر ثمر بود.

وی افزود: انتخاب یک هنرمند غیر بومی به عنوان مشاور فرهنگی توهین بزرگی به جامعه هنری شهر رشت و استان است و برای بنده که سال‌ها در رسانه ملی با هنرمندان گیلانی کار کردم و بعد از آن نیز در شورای شهر در کمیسیون‌ها با این عزیزان در ارتباط بودم این انتخاب قابل قبول نیست.

گفتنی است روز گذشته ایرج نوذری به عنوان مشاور فرهنگی شورای شهر رشت انتخاب شد که این موضوع واکنشهای منفی زیادی را در پی داشته است.