با تعطیلی خودسرانه نانوایی ها برخورد و سهمیه آنان کسرخواهدشد/ در پرداخت تسهیلات به نانوایان برای دوگانه سوز کردن تسریع می شود
با تعطیلی خودسرانه نانوایی ها برخورد و سهمیه آنان کسرخواهدشد/ در پرداخت تسهیلات به نانوایان برای دوگانه سوز کردن تسریع می شود
رئیس سازمان صمت گیلان گفت:از زحمات متعدد پخت نان و نانوایان واقف هستیم ولی با توجه به جمیع جهات باید رعایت امانتداری به درستی انجام شود و در این مورد با هیچ واحدی تعارف نداریم.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در کارگروه شورای آرد و نان استان گیلان با رعایت الزامات کیفی و بهداشتی پختن آن تاکید کرد و گفت؛ قصور در کیفیت نان که قوت غالب مردم است به هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.

رئیس سازمان صمت گیلان، روسای اتحادیه آرد و نان را بر نظارت دقیق و مستمر وضعیت نانوایان ضروری دانست و اظهار داشت: به مشکلات و زحمات متعدد پخت نان و نانوایان واقف هستیم ولی با توجه به جمیع جهات باید رعایت امانتداری به درستی انجام شود و در این مورد با هیچ واحدی تعارف نداریم.

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور به گیلان در هفته آتی افزود: برخی اقدامات به پشتیبانی ملی از حوزه آرد و نان بر می شود که لازم است در جهت بهبود وضعیت با ارائه دلایل متقن در حضور این مقام کشوری پیگیری ، رفع و رجوع شود.

دلق پوش تاکید کرد: انتظار این است که کیفیت فعلی نان به حد مطلوب برسد و اغلب نان‌هایی که پخته می‌شود فقط در کنار تنور نانوایی به صورت داغ قابلیت مصرف دارد و این اصلاً شایسته یک استان گردشگرپذیر و توریستی نیست.

وی نظارت بر عمل آوری خمیر و رعایت نظافت، موازین بهداشتی و جلوگیری از تعطیلات خودسرانه نانوایان را جزو وظایف لاینفک اتحادیه های مربوطه برشمرد و تصریح کرد: اگر در این خصوص اهمال کاری مشاهده گردد با روسای اتحادیه ها از طریق کمیسیون نظارت به شدت برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صمت گیلان در بخش دیگری از سخنان خود پس از ارائه نظرات اعضای کارگروه شورای آرد و نان اظهار داشت: دوگانه سوز کردن و چندگانه کردن سوخت نانوایان با توجه به قطع مکرر گاز و برق در استان در اولویت است و در این راستا مصوب شده است که بانک سپه با پرداخت تسهیلات، زمینه حمایت از این برنامه پدافند غیرعامل را به عنوان یک تکلیف سرعت دهد.

وی خاطرنشان کرد: پس از این به افراد فاقد پروانه کسب هیچ خدماتی ارائه نخواهد شد و سهمیه های این واحدها قطع و نانوایانی که کیفیت را رعایت نمی کنند و خودسرانه اقدام به تعطیلی در برخی از روزها می نمایند نیز سهمیه آنها کسر خواهدشد.

گفتنی است در گیلان ۱۳۰۰ واحد نانوایی با پروانه بهره برداری در حال فعالیت می باشند که ۲۸۰ واحد آن دوگانه سوز هستند.