برخورداری از بیمه بیکاری جزء سنوات خدمت محسوب خواهد شد
برخورداری از بیمه بیکاری جزء سنوات خدمت محسوب خواهد شد
برخورداری از بیمه بیکاری جزء سنوات خدمت محسوب خواهد شد

لیلا پاکیزه _صبح امروز یکشنبه هفدهم فروردین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در گفت و گو با سرتوک با اشاره به شرایط ایجاد شده در پی شیوع ویروس کوید ۱۹ در کشور و بیکاری تعداد زیادی از کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی بیان داشت: از اسفند ماه سال گذشته دولت در راستای حمایت از کارفرمایان و کارگرانی که در پی شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست دادند برای مدت سه ماهه اسفند۹۸ ، فروردین و اردیبهشت ۹۹ اقدام به پرداخت بیمه بیکاری برای کارگران تعلیق شده از کار از محل صندوق تامین اجتماعی نمود‌.

عباس علیزاده تصریح کرد: کارفرمایان واحدهای تولیدی که به صورت موقت فعالیت واحد آنان به تعلیق درآمده و نمی خواهند رابطه کاری خود را با کارگر قطع نمایند، می توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تابعه نسبت به معرفی نیروهای خود در راستای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه سه ماه یادشده جزء سنوات خدمتی نیروی کار محاسبه می شود، افزود: دولت برای کاهش فشار به شرکت های تولیدی و کارگران برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت از محل صندوق تامین اجتماعی به این کارگران بیمه بیکاری پرداخت خواهد کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: برای افرادی که مشمول برخورداری از بیمه بیکاری نمی شوند و فعالیت اقتصادی آنان در بحران کرونا تحت الشعاع قرار گرفته دولت در پنجم فروردین ماه طرحی را از ردیف های اعتباری مصوب کرد که بر اساس آن افراد می توانند از بسته های حمایتی در قالب کارت اعتباری به مبلغ یک تا دو میلیون تومان تسهیلات با باز پرداخت ۲۷ ماهه برخوردار شوند.

علیزاده تعداد نیروهای تعلیق شده در واحدهای تولیدی گیلان را در حال حاضر حدود پنج هزار نفر عنوان و یادآور شد:  پس از ثبت نام کارگران در سامانه ای که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده افزایش خواهد یافت.