برنامه ایمن سازی کارکنان در مرکز آموزشی درمانی رازی انجام شد
برنامه ایمن سازی کارکنان در مرکز آموزشی درمانی رازی انجام شد
رشت_سرتوک_در راستای دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون آنفلوانزای گروه های پر خطر، برنامه ایمن سازی ویژه کارکنان مرکز آموزشی درمانی رازی به انجام رسید.

 

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ مانی، بیمارستانهای استان ( دولتی و خصوصی) و گروه های در معرض خطر انجام می شود.

امسال نیز همچون سال های گذشته برنامه ایمن سازی برای پزشکان و پرستاران در خط مقدم تماس با بیماران آنفلوانزایی آغاز شد و تیم مرکز بهداشت شهرستان رشت به منظور ایمن سازی گروه های پرسنلی شاغل در بخش های آی سی یو، سی سی یو، اورژانس، تریاژ، عفونی و بخش کرونا ی مرکز آموزشی درمانی رازی مستقر شدند و برنامه ایمن سازی گروه های مذکور را به انجام رساندند.

 لازم به ذکر است ؛ از هفتم مهر ماه سال جاری  کارکنان  بیمارستانهای تابعه دانشگاه و بخش خصوصی در استان نیز طبق دستورالعمل واکسینه  می شوند. همزمان زنان باردار پر خطر BMI ( بالای ۳۰ ) نیز به ترتیب اولویت واکسینه خواهند شد و با توزیع واکسن کافی  همه گروه های پر خطر از جمله سایر زنان باردار، سالمندان، معلولان، جانبازان ، زندانیان و سایر گروه هایی که بر اساس شغلی در تماس با افراد بیمار هستند نیز در طی سال واکسینه  می شوند.