برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۱۵۰ بقعه متبرکه گیلان
برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۱۵۰ بقعه متبرکه گیلان
سرتوک_مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: جشن‌های دهه کرامت با رعایت پروتکل های بهداشتی در 150 بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش روابط عمومی اوقاف گیلان،حجت الاسلام ستار علیزاده از برگزاری جشن های دهه کرامت در ۲۵۵ بقعه متبرکه گیلان خبر داد و گفت: دهه کرامت فرصت مناسبی برای ارائه خدمات عام‌المنفعه به مردم است و بر همین اساس شعار محوری دهه کرامت امسال « همدلی کریمانه و مواسات به رسم اهل بیت علیهم السلام»است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه کرونایی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جشن‌های دهه کرامت در بقاع متبرکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: باتوجه به شرایط موجود در برگزاری مراسمات، کاروان شادی با نام شمیم کرامت در دهه کرامت بویژه در سالروز میلاد امام رضا (علیه السلام) راه اندازی می‌شود.
علیزاده در خصوص برگزاری مراسم جشن در امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: برنامه‌ها با حضور سخنرانان و مداحان برجسته استان برگزار شده و به صورت زنده یا تولیدی از شبکه استانی پخش می‌شود.
وی یادآور شد: کلیپ‌های معرفی بقاع متبرکه با عنوان سلاله از کانال و شبکه‌های مجازی و شبکه صدا و سیمای استان در طول دهه کرامت پخش خواهد شد.
‌‏ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان داشت: اداره کل اوقاف گیلان همراه با دیگر ادارات اوقاف کشور در پویش سراسری # فدای دخترم در فضای مجازی شرکت خواهد کرد و در این راستا از ظرفیت مراکز افق بقاع متبرکه استفاده می‌شود.
‏وی اعلام کرد: برنامه نورافشانی در شب میلاد امام رضا با رعایت اصول ایمنی از بقاع شاخص گیلان انجام می‌شود.
علیزاده افزود: هماهنگی با ستاد نماز جمعه استان جهت تبیین جایگاه امامزادگان و مسئله زیارت توسط ائمه جمعه و همچنین سخنرانی مدیرکل و روسای ادارات اجرایی قبل از خطبه های نمازجمعه در ۶ تیر صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: تجلیل از هیئت امناء، خادمین و خیرین بقعه‌ساز، تجلیل از مدافعین حرم، جانبازان و خانواده‌های شهدای مدافع حرم، ائمه جماعات امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه های بقاع متبرکه در این دهه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: برگزاری همایش ویژه بزرگداشت امامزادگان در سطح استان و برگزاری مراسم مشابه در هر شهرستان همزمان با پنجم ذی‌القعده پیش بینی شده است.