مانور مدیریت بحران در آبفای گیلان برگزار شد
مانور مدیریت بحران در آبفای گیلان برگزار شد
رشت_سرتوک_همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانور آمادگی مقابله با حوادث در آبفای گیلان با نظارت مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری گیلان برگزار شد

به گزارش سرتوک به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، همزمان با هفته پدافند غیرعامل، تمرینات شبیه سازی اتفاقات و حوادث در آبفای گیلان اجرا و مورد ارزیابی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری گیلان قرار گرفت.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با تأکید بر اینکه اجرای این مانورها، آماده سازی برای مقابله با حوادث است تصریح کرد: ایران کشور حادثه خیزی است و باید آمادگی داشته باشیم از امکانات و تجهیزات به نحو مطلوب استفاده نمائیم و نقاط قوت و ضعف در این مانورها شناسایی شود.

وی با بیان اینکه شبیه سازی این اتفاقات در مناطق مختلف و تمرین همکاران برای مقابله با آن باعث افزایش سطح آمادگی کارکنان می شود افزود: در صورت بروز حوادث واقعی و در زمان بحران، اقدامات اصلی به نحو مطلوب و در زمان کمتری انجام می پذیرد که با آموزش و تداوم این مانورها، آمادگی لازم حاصل خواهد شد و نتیجه آن کاهش خسارات به حداقل ممکن و عادی سازی شرایط در کوتاهترین زمان می باشد.

سپس مرادی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به اینکه در ارزیابی ها، برنامه های پیش بینی شده قبل از بحران، اقدامات انجام شده در زمان بحران و پس از آن مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرد افزود: هدف از اجرای این برنامه ها، رسیدن به آمادگی کامل در زمان وقوع بحران است تا آسیب ها کاهش یابد.

وی افزود: باید به پیشگیری توجه ویژه داشت و هدف از برگزاری مانور بصورت عملی و فنی، اثربخشی مانور است که بسیار حائز اهمیت است و آبفای گیلان از شرکتهای موفق در اجرای این برنامه ها بوده و در موارد بحران و حوادث شاهد آمادگی و هماهنگی تیم اجرایی این شرکت بودیم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری گیلان، آمادگی و هماهنگی تیم اجرایی شرکت ها در مقابله با بحران ها و بروز حوادث را بسیار حائز اهمیت دانست که منجر به سرعت بخشیدن به رفع حوادث و کاهش آسیب ها می شود.