به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی؛ سمینار عبرت آموزی از حوادث در شرکت گاز استان گیلان برگزار شد
به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی؛ سمینار عبرت آموزی از حوادث در شرکت گاز استان گیلان برگزار شد
روز دوشنبه 8 مهرماه دومین سمینار آموزشی عبرت آموزی از حوادث با حضور مدیرعامل، معاونین و جمعی از پرسنل شرکت گاز استان گیلان در سالن همایش روابط عمومی شرکت برگزار شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در سمینار عبرت آموزی از حوادث ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان و روز آتش نشانی و ایمنی، حمله به پالایشگاه آبادان در هفتم مهرماه ۵۹ را نقطه عطفی در زمینه توجه به مسائل ایمنی عنوان نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به این جمله که ایمنی، موضوع تعطیلی بردار نیست اظهار داشت: ما در اینجا جمع شده ایم تا به یکدیگر یادآوری نماییم که ایمنی مهم ترین اصل در اجرای امور می باشد و همه بخش های شرکت باید در انجام وظایف محوله نکات ایمنی را رعایت نمایند.

اکبر با بیان این موضوع که در چندین سال گذشته حادثه ای در میان کارکنان شرکت گاز رخ نداده است، اظهار داشت: باید واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) کمافی‌السابق با حرکت رو به جلو و آموزش هرچه بیشتر به کارکنان، احتمال وقوع حوادث و خسارات را به حداقل برساند.

وی عنوان نمود: متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ نفر از مشترکین گاز در گیلان بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده اند که این مسئله وظیفه شرکت گاز استان را در زمینه مسئولیت اجتماعی و اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه دشوارتر از گذشته می سازد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه گفت: واحدهای ستادی شرکت بر سیستم نبوده بلکه با سیستم می باشند و باید به شرکت کمک نماید و واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) به عنوان یک واحد ستادی باید درجهت اعتلای فرهنگ ایمنی و سلامت به کلیه بخش های شرکت کمک نماید.

در ابتدای این مراسم مهدی زاهدفر رئیس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت گاز استان گیلان ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین، پیام وزیر نفت را به مناسبت هفتم مهرماه روز ایمنی و آتش نشانی برای حضار بیان نمود.

وی اظهار داشت: لازم است همه همکاران با تمرکز بیشتر و رعایت حداکثری نکات ایمنی نسبت به انجام وظایف محوله اقدام نمایند.

همچنین در این سمینار آموزشی شهرام مداح حسینی رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت گاز استان گیلان ضمن ارائه مطالب و بررسی اتفاقات و حوادث رخ داده در مناطق مختلف، به بررسی وضعیت ایمنی در شرکت گاز پرداخت.

در پایان این سمینار آموزشی از ۲۰ نفر از کارکنان و پیمانکاران برتر در زمینه ایمنی با اهدای لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد.