تأمین مسکن از مهمترین و اصلی ترین نیازهای مردم است
تأمین مسکن از مهمترین و اصلی ترین نیازهای مردم است
رشت_سرتوک_استاندار گیلان گفت : در چهار دهه از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی، اقدامات موثری صورت گرفته و رسیدگی و توجه به محرومان همواره مورد توجه دولت تدبیر و امید بوده و استمرار دارد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی هماهنگی اجرای تفاهم نامه احداث دو هزار واحد مسکونی ویژه محرومان با تبریک سالروز ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) و گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، بیان داشت: یکی از تاکیدات بنیانگذار کبیر انقلاب و نیز رهبری معظم به دولت ها و خدمتگزاران مردم، همواره رسیدگی و توجه به محرومان بوده و در چهار دهه از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی، اقدامات موثری صورت گرفته و این نگاه همواره مورد توجه دولت تدبیر و امید بوده و استمرار دارد.

وی تأمین مسکن را از مهمترین و اصلی ترین نیازهای مردم عنوان کرد و با اشاره به نگاه مترقی قانون اساسی کشورمان در این خصوص، گفت: شرایط امروز کشور خصوصاً برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر و نیز آن دسته که در سازه‌های غیرمطمئن ساکن هستند، تنگناهایی را ایجاد کرده که نیازمند حمایت ویژه هستند.

استاندار گیلان به امضاء تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری و بنیاد مسکن کشور با موضوع تامین دو هزار واحد مسکونی ویژه محرومان اشاره و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات موثر، اهتمام جدی و پیگیری های مضاعف دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک های عامل به ویژه صدور پروانه ساخت، مجوز انشعابات و تسهیلات شاهد بهره برداری از این واحدها تا پایان سال جاری باشیم.

وی در پایان سخنانش از تلاش های مجموعه مدیران و کارکنان بنیاد مسکن استان در اقدامات اثرگذار طی سال گذشته و جاری به ویژه حوادثی همچون سیل گیلان و نیز حضور در مناطق سیل زده گلستان پس از دستور رئیس جمهوری قدردانی کرد.