تداوم اجرای طرح جهادی تاب آوری شبکه در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان
تداوم اجرای طرح جهادی تاب آوری شبکه در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان
رشت_سرتوک_طرح جهادی تاب آوری شبکه در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در راستای تامین برق پایدار برای مشترکین در حال اجرا می باشد.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل  این شرکت با بیان اینکه تامین برق پایدار و مطمئن از اهداف اصلی تعریف شده در صنعت برق است اظهار داشت :همزمان با فرارسیدن هفته دولت و پرواز دویار دیرینه امام (ره) ، دو معلم اخلاق همچنین  ماه محرم (ماه پیروزی خون بر شمشیر ) و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید ، بمنظور جلوگیری از هرگونه خاموشی برق برای مشترکین و ذینفعان عزیز گیلانی ، طی چند مرحله تلاش بی وقفه در قالب طرح جهادی  تاب آوری شبکه و با بکارگیری نیروهای عملیاتی و اجرایی امورها درسطح استان و نظارت دقیق میدانی توسط مدیران ارشد و بکارگیری تجهیزات فنی اقدام به رفع عیب ، تعمیر ، ارتقاء نقاط ناایمن شد.
این مسئول افزود : باتوجه به خسارات وارده به شبکه های توزیع برق طی سالیان اخیر براثر بحرانهای طبیعی ، انجام تعمیرات دوره ای برای پیشگیری از حوادث مشابه کاملا ضروری است که از ابتدای سال طرح جهادی افزایش تاب آوری شبکه در توزیع برق گیلان تدوین و اجرایی شد .
مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطر نشان کرد : اهداف اجرای این طرح مهم در سطح استان شامل مقاوم سازی شبکه های توزیع، ارتقای قابلیت اطمینان شبکه، انجام تعمیرات پیشگیرانه با هدف ارتقای تاب آوری، رفع کانون های خطر آفرین،بهره گیری از ظرفیت و توان فنی نیروی انسانی شرکت در راستای گسترش تعمیرات و کاهش هزینه ها.
اجرای تمرین و مانور آموزشی جهت راهبری و مدیریت اکیپ ها در شرایط سخت و بحرانی و تعریف یک ساختار مناسب از برآورد خرید تجهیزات تا انجام تعمیرات  است.
وی ضمن قدردانی از سایر دستگاههای اجرایی که در اجرای این طرح پرسنل خدوم شرکت توزیع نیروی برق را همراهی کردند ، صبر و بردباری مشترکین عزیز در بازه زمانی اجرای این طرح  را مورد تقدیر قرار داد و از آنان درخواست کرد : درصورت مشاهده هرگونه استفاده نامناسب و غیرقانونی از شبکه های برق و نقص و عیب در شبکه های توزیع برق در تمام ساعات شبانه روز با مرکز فوریتهای برق ۱۲۱ تماس حاصل کرده و مراتب را جهت پیگیری به خادمان خود در شرکت توزیع برق اطلاع دهند .

این گزارش حاکی است تاکنون از اجرای ۵ طرح تاب آوری  با فعالیت ۲۸ اکیپ اجرایی به ظرفیت نفرساعت ،جهادی ارتقای>تاب آوری بر روی ۴ فیدر فشار متوسط در امورهای توزیع برق چهار رشت ، صومعه سرا و رودسر و با اعتبار تجهیزاتی بالغ بر۵۵۰  میلیون ریال صورت پذیرفته است .این اقدامات هم اکنون در سطح استان گیلان بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در حال پیگیری و اجرا است.