تند باد به برق گیلان خسارت زد
تند باد به برق گیلان خسارت زد
رشت_سرتوک_در پی وقوع طوفان و وزش تند باد در گیلان به شبکه برق مناطقی از شهرهای رشت ، لنگرود، توتکابن ،کلاچای ، رودسر ، رحیم آباد، تالش ، کرگانرود ، اسالم ، املش ، فومن و سنگر آسیب وارد شد.

تندباد به

به گزارش سرتوک،به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان گیلان، مهندس کریم رحمتی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ این شرکت عنوان کرد : طوفان و باد شدید عصر پنجشنبه در گیلان باعث شکستگی ۲۴ پایه فشار ضعیف و ۱۲ پایه خطوط ۲۰ کیلوولت شد.

وی میزان حجم ریالی خسارات وارد شده به شرکت را جمعا دومیلیارد هفتصد میلیون ریال (۲۷۰ میلیون تومان ) اعلام کرد و ادامه داد ، پس از وقوع این تند باد و طوفان شدید بلافاصله عملیات اصلاح ، ترمیم و رفع ناپایداری شبکه ها و تاسیسات آسیب دیده آغاز و با اقدامات و عملیات ضربتی ، از طولانی شدن قطع برق شهروندان و مشترکین جلوگیری شد.

کریم رحمتی در ادامه افزود: جهت رفع ناپایداری و اصلاح شبکه های برق آسیب دیده بیش از۱۰۰ اکیپ عملیاتی شرکت توزیع برق و گروه های پیمانکاری از مناطق مختلف استان از عصر پنج شنبه ۲۵ دی ماه سال جاری تاکنون مشغول خدمت رسانی بوده و همه شبکه های آسیب دیده بازسازی و مناطق خسارت دیده برقدار شدند.

رحمتی اظهار داشت: با توجه به اجرای دو طرح بزرگ تاب آوری و تعویض سیمهای فرسوده با کابل خودنگهدار از ابتدای سال در شرکت ، نقاط قابل بهبود و آسیب پذیر شناسایی، تا در مواقع بحرانی کمترین میزان ناپایداری متوجه ذینفعان شود که این تلاشها در جهت تامین برق پایدارو رفاه و آسایش مشترکین است.

رحمتی درپایان ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین ، گفت: یکی از راههای بسیار آسان و سریع ارتباط مشترکین با شرکت توزیع برق در زمان بحران ، بهره مندی از سامانه جامع برق ایران (اپلیکیشن برق من) می باشد که مشترکین میتوانند از طریق سایت شرکت توزیع یا کافه بازار آن را دانلود و نصب نمایند.