توسعه گردشگری رشت در گرو حمایت از سرمایه گذاران واقعی
توسعه گردشگری رشت در گرو حمایت از سرمایه گذاران واقعی
مسعود عباس نژاد گفت: رشت از فرصت ها و استعدادهای زیادی برخوردار است که اگر تهمیدات لازم برای ایجاد و بهره برداری از آنها صورت نگیرد رو به   نابودی خواهد رفت.

مسعود عباس نژاد   در حاشیه برگزاری رژه موتوری گرامیداشت ۲۲ بهمن با بیان اینکه شهر رشت از ظرفیت های گردشگری بالایی برخوردار است، افزود: علیرغم پیشرفت شهرهای بزرگ کشور در حوزه گردشگری ، رشت با وجود پتانسیل های بالا در این حوزه پیشرفت چندانی نشده است.

عباس نژاد با اشاره به نقش موثر جوانان در توسعه شهری اضافه کرد : یکی از راههای تحقق اهداف توسعه گردشگری در رشت بهره گیری از حضور جوانان در عرصه های مدیریتی است .
وی با تاکید بر مطالعه آسیب شناسی های لازم برای عقب ماندگی رشت، بیان داشت: شهرها  موجودات زنده ای هستند، که باید بزرگ شوند و مسولین شهری نیز باید کمک کنند تا پویا و با نشاط شود.
وی تاکید کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات موجود در رشت، پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران است و باید موانع را از سر راه موفقیت این قشر ارزشمند برداریم و با تسهیل کردن بروکراسی های اداری کمک کنیم تا به توسعه شهر بپردازند.
عباس نژاد خاطرنشان کرد: به طور میانگین گردشگران ۴ ساعت در رشت می مانند و دلیل توقف این مدت کوتاه این است که زیرساخت های لازم برای پذیرایی و میزبانی از  گردشگران  وجود ندارد.
عباس نژاد حفظ محیط زیست را یکی از راهکارهای مهم‌جذب گردشگر خواند و یادآور شد: لازم است اقدامات زیست محیطی برای احیای رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب رشت انجام شو.
وی در پایان افزود : امیدواریم مدیران شهری در سایه تعامل و هماهنگی بتوانند اقدامات موثری برای توسعه رشت بردارند و امکانات شهری در شان این مردم فراهم کنند.