حمایت و توسعه صنایع کوچک باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد
حمایت و توسعه صنایع کوچک باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد
رشت_سرتوک_ نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع کوچک و متوسط در راستای تعامل با صنایع بزرگ و مادر، در قالب يک زنجيره توليد مکمل نیازهای صنعتی کشور هستند.

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی ، سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان طی نشستی با غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی دیدار وگفتگو کرد .
غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت : تغییر سریع و گسترده فناوری تولید در دهه‌های اخیر، لزوم همسویی با نیاز بازارهای مصرف و فاصله‌گرفتن از تولید انبوه در صنایع بزرگ و گرایش به سمت تولیدِ انعطاف‌پذیر، از لازمه های بنیادین برای راه اندازی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط است.
وی خاطر نشان کرد: صنایع کوچک و متوسط در راستای تعامل با صنایع بزرگ و مادر و در قالب یک زنجیره تولید مکمل نیازهای صنعتی کشور هستند و از آنجا که بهره‌وری در صنایع کوچک بیشتر از صنایع متوسط و در صنایع متوسط نیز بیشتر از صنایع بزرگ است، بنابراین حمایت و توسعه آنها باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با اشاره بر لزوم حمایت و توسعه صنایع کوچک، بر تکمیل زیرساختها برای استقرار صنایع کوچک و متوسط تأکید کرد و گفت: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی، مشارکت و همراهی در راه اندازی واحدهای راکد صنعتی، حمایت از صادرات با تشکیل کنسرسیوم های تخصصی تجاری و صادراتی و راه اندازی فن بازارهای منطقه ای، از راهکارهای حمایت گسترده از صنایع کوچک و متوسط است.
رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان خاطر نشان کرد: در سال های اخیر افزایش آگاهی مصرف کنندگان و تغییرات مستمر سلایق و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان، موجب تغییرات مستمر در ساختار تولید شده و از آنجا که صنایع بزرگ به دلایل ساختاری، انعطاف لازم در جوابگویی به نیاز تنوعی بازار مصرف را ندارند، زمینه رشد صنایع کوچک بیش از پیش فراهم شده است