“خاموشی صفر” در روزی که همه منتظر قطع برق بودند
“خاموشی صفر” در روزی که همه منتظر قطع برق بودند
رشت_سرتوک_در روزی که در نیمه شمالی کشور برای تک تک استانها، جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده صادر شده بود، با مدیریت خوب شبکه برق و همکاری مشترکان، برق هیچ مشترکی تا غروب امروز قطع نشد.

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، ستاد مدیریت سوخت کشور که با حضور مدیران شرکت توانیر روز گذشته برگزار شده بود، تصمیم به صدور جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده برای استانهای واقع شده در نیمه شمالی کشور در تاریخ هفتم بهمن ماه (امروز) گرفت تا در صورت بروز محدودیت در تأمین برق، مشترکان بخش خانگی از زمان قطع برق خود مطلع شوند.

این جداول شب گذشته تهیه و منتشر شد و از طریق سایت شرکت های توزیع نیروی برق و همچنین اپلیکیشن “برق من” به مشترکان اطلاع رسانی شد.

با تلاش مستمر فعالان صنعت برق، مدیریت بخش صنایع و خانگی به کاهش ۱۵۰۰ مگاواتی پیک روز جاری در مصرف برق نسبت به پیک روز گذشته منجر شد به طوری که ۵۰۰ مگاوات سهم کاهش مصرف در بخش صنایع و ۱۰۰۰ مگاوات سهم مدیریت مصرف در سایر بخش ها بود.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص به نیرو نیوز گفت: موفق شدیم با مدیریت مصرف برق که البته با همکاری مشترکان محقق شد، از صبح امروز تا غروب امروز را بدون خاموشی بگذرانیم و امیدواریم امشب نیز، مشترکان با مدیریت مصرف، به پایداری شبکه برق کشور کمک کنند و از شب جاری نیز بدون خاموشی عبور کنیم.

در واقع صنعت برق کشور بار دیگر ثابت کرد در شرایط حساس و بحرانی، هنر مدیریت شبکه برق کشور را از ابعاد مختلف هماهنگی تولید، فوق توزیع، توزیع و حتی مدیریت مصرف دارد و این هنر صنعتگران برق، امروز در حالی که نیروگاهها در محدودیت شدید تأمین سوخت گاز بودند، روشنایی را به مردم هدیه داد.

تخصیص گاز به بخش نیروگاهی در روز ششم و هفتم بهمن ماه (روز گذشته و روز جاری) به رقم ۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسید؛ در حالی که برنامه شرکت ملی گاز ایران تحویل روزانه حداقل ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز به بخش نیروگاهی است.