ارائه خدمات به مردم اولویت اول مخابرات است
ارائه خدمات به مردم اولویت اول مخابرات است
رشت_گیلان_نشست هم اندیشی با هدف گسترش شبکه های مخابراتی و افزایش کیفیت وضعیت ارتباطی شهرستان بندر انزلی ، با حضور فرماندار شهرستان بندر انزلی و مدیران مخابرات منطقه گیلان برگزار شد .

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان ، اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان بندرانزلی در جلسه رفع موانع مخابراتی که با حضور مدیریت مخابرات منطقه گیلان در محل فرمانداری شهرستان بندرانزلی برگزار شده بود گفت : بندرانزلی بعنوان مقصد گردشگری شناخته شده اما متاسفانه درمکان های عمومی همانند هتل ها ، مهمانپذیرها و مسافر کاشانه ها شبکه اینترنتی پاسخگوی نیازها نبوده و انتظار می رود نسبت به افزایش کیفیت شبکه اینترنتی این شهرستان اقدام فوری صورت گیرد.
وی همچنین تصریح کرد : باتوجه شیوع ویروس کرونا و تغییر رویکرد سیستم آموزش و پرورش از آموزش حضوری به آنلاین ، کندی سرعت اینترنت خانواده ها را دچار مشکل کرده است .
وی در ادامه گفت : برخی از روستاهای این شهرستان فاقد ارتباط تلفنی و اینترنتی مناسبی هستند، درحالی که امروزه مسیر اقتصاد ، معاش و فرهنگ از این راه می گذرد .
میر غضنفری نصب هرچه سریعتر دکل مخابراتی که از قبل جانمایی آن صورت گرفته بود را خواستار شد و افزود : فرمانداری این شهرستان برای برون‌رفت از این مشکل مساعدت لازم را خواهد داشت .
ایشان در ادامه تاکید کردند :جهت جلوگیری از سرقت کابل ها ، اصلاح ، تعمیر ، نگهداری و گسترش شبکه های مخابراتی آماده هرگونه همکاری با مخابرات استان است.
علیرضا پارسائی مدیر مخابرات منطقه گیلان نیز دراین جلسه نگهداری از شبکه هوایی را صرف نیرو و انرژی بیشتر دانست و گفت: به‌دنبال کابل گذاری به صورت زمینی هستیم تا صرفه‌جویی بیشتری دراین رابطه داشته باشیم و این امر نیز مستلزم همکاری شهرداری و بخشداری در استفاده از ماشین آلات حفاری می باشد.
علیرضا پارسایی افزود : در برخی نقاط چون پیل علی باغ و تربه گوده پوشش لازم و مناسب مخابراتی وجود ندارد و در صدد ارتقای وضعیت ارتباطی در این مناطق هستیم .
وی در ادامه اجرا و توسعه پروژه فیبر نوری را از برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و گفت : این پروژه به زودی شروع می شود و برای ارتقاء اینترنت آموزش و پرورش و مدارس نیز می توانیم فیبر نوری را در صورت استفاده از تجهیزات حفاری ، بصورت رایگان در اختیار این اداره قرار دهیم.