درخشش دو گیلانی در مسابقات سراسری قرآن کریم
درخشش دو گیلانی در مسابقات سراسری قرآن کریم
رشت_سرتوک_دو حافظ گیلانی رتبه های برتر چهل و سومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم را به دست آوردند.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف گیلان،محمدمهدی قربانیان اظهار داشت: رضا جانی پور از لاهیجان نفر اول رشته حفظ ۲۰ جزء و امیدرضارحیمی از رشت نفرچهارم رشته حفظ کل چهل و سومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم شدند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: به علت شیوع بیماری کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن به صورت غیرحضوری با حضور ناظر مسابقات از سازمان اوقاف در استان‌ها برگزار شد.
وی افزود: در استان گیلان نیز در بخش آقایان این مسابقات ۱۸ آبان با ضبط تلاوت‌ها در استودیو صداوسیمای مرکز استان و در بخش بانوان۲۰ آبان به شکل ویدئو کنفرانس از طریق اینترانت همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
قربانیان گفت: مسابقات بخش آقایان در استودیو معارف صداوسیمای مرکز گیلان ضبط و صبح جمعه۲۱ آذر ماه از شبکه قرآن سیما با حضور داوران پخش و به صورت زنده مورد داوری قرار گرفت که رضا جانی پور در رشته حفظ ۲۰ جزء و امید رضا رحیمی در رشته حفظ کل به رتبه های کشوری دست یافتند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه ۷ نفر در بخش برادران و ۸ نفر در بخش بانوان مرحله کشوری چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن شرکت نمودند ، گفت: در بخش برادران دو نفر در رشته قرائت، یک نفر در رشته ترتیل، یک نفر حفظ ۲۰ جزء، یک نفر حفظ کل و دو نفر در بخش اذان این دوره از مسابقات حضور داشتند.
وی اعلام کرد: در بخش بانوان نیز سه نفر در بخش قرائت، یک‌نفر در بخش ترتیل، یک نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء، دو نفر در رشته حفظ کل و یک نفر در رشته دعاخوانی مرحله کشوری چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف شرکت کردند.
قربانیان گفت: از بین نمایندگان گیلانی خواهر حاضر در مسابقات کشوری، هاجر خورشیدی و مژگان نجفی به ترتیب موفق به کسب مقام دوم رشته دعاخوانی و رتبه سوم رشته تفسیر مسابقات کشوری شدند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: از دیگر گیلانیان حاضر در این مسابقات حسین رفیع پور، شرکت کننده ازاستان تهران و فاطمه پیوسته، خواهر شهید علی پیوسته شرکت کننده از قم نیز موفق به کسب رتبه سوم ترتیل برادران و رتبه اول دعاخوانی خواهران شدند.