در  زیرساخت‌های بهداشت و درمان سیاهکل و دیلمان تقویت می‌شود/ تقدیر نماینده لاهیجان از حضور سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مراکز درمانی سیاهکل
در  زیرساخت‌های بهداشت و درمان سیاهکل و دیلمان تقویت می‌شود/ تقدیر نماینده لاهیجان از حضور سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مراکز درمانی سیاهکل
سرتوک_رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان سیاهکل تأکید کرد و رفع نواقص در این حوزه را نیازمند همت همه‌جانبه دانست.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیمه‌شب جمعه ۱۶ خردادماه از بیمارستان غدیر سیاهکل و مرکز شبانه‌روزی جامع سلامت بخش دیلمان حضور یافت و به‌صورت مستقیم بر ارائه خدمات و کیفیت آن در این مرکز بازدید کرد.

عصر روز گذشته در پسِ بازدید سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مراکز بیمارستانی سیاهکل و جامع سلامت دیلمان، دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل به جهت بررسی زیرساخت‌های سلامت و تقدیر از اقدام به‌جای رئیس دانشگاه در دفتر ریاست علوم پزشکی گیلان حضور یافت.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با بیان اینکه بازدیدهای سرزده در جهت افزایش آگهی از وضعیت‌های بخش بهداشت و درمان است، اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان در طول شبانه‌روز در تلاش هستند تا سلامت را به مردم هدیه دهند اما ممکن است برخی از مشکلات در لابه‌لای این ارائه خدمات پنهان‌شده و نیازمند حضور مستقیم مسئولان در مرکز درمانی و بهداشتی باشد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان گیلان با اشاره به افزایش خدمات کادر بهداشت و درمان در طول دوران بحران کرونا، افزود: شیوع ویروس کرونا زمان و میزان ارائه خدمات کادر بهداشت و درمان را مضاعف کرد و مردم به‌صورت مستقیم از جان‌فشانی‌های کادر بهداشت و درمان مطلع شدند.

دکتر سالاری با بیان اینکه نه‌تنها در شهرستان سیاهکل بلکه بسیاری از شهرستان‌های استان در بخش زیرساخت عقب هستند که رفع تمامی آن‌ها نیازمند همت همه‌جانبه است، گفت: زیرساخت‌های بخش درمان در شهرستان سیاهکل نیازمند توجه بیش‌ازپیش است و در آینده نزدیک علاوه بر تزریق نیروی پزشک به این مراکز، تجهیزات درمانی در آن‌ها مستقرشده تا زیرساخت‌های حوزه بهداشتی و درمانی بهبود پیدا می‌کنند.

دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به کمبودهای زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان سیاهکل و بخش دیلمان اظهار کرد: برخی از مراکز جامع سلامت در شهرستان نیازمند فعال‌تر شدن هستند و لازم است علاوه بر تقویت زیرساخت‌های درمانی، تجهیزات سرمایه‌ای نیز در این مراکز افزایش پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تقدیر از کادر بهداشت و درمان به جهت حضور مستمر و جهاد گونه در طول بحران کرونا، افزود: کادر بهداشت و درمان ازجمله پزشکان و پرستاران در کنار کادر خدماتی و حفاظتی در طول شیوع بحران کرونا حضور فعال داشته که قابل‌تقدیر است.

وی حضور سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراکز درمانی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: یکی از اقدامات اثربخش و مثمر ثمر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور سرزده در مراکز و بیمارستان‌ها است که می‌تواند کاستی‌های احتمالی را شناسایی و در رفع به‌موقع آن‌ها اقدام کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس یازدهم با تاکید بر توسعه زیرساخت های درمان در شهرستان سیاهکل، خاطرنشان کرد: تخصصی کردن بیمارستان غدر سیاهکل همانند بیمارستان لاهیجان یکی از دغدغه های مردم است و لازم است همه تخصص ها در بیمارستان غدیر شهرستان سیاهکل فعال باشند تا مردم دغدغه درمان نداشته باشند.

دکتر فرخی همچنین بر ضرورت تجهیز و افتتاح مرکز درمان بستر دیلمان تاکید کرد و خواستار فعال شدن آن در اسرع وقت به جهت ارائه خدمت به مردم آن منطقه شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تاکید بر اینکه اگر مدیران عالی سازمان ها از جمله در حوزه بهداشت درمان میدانی عمل کنند یقینا باعث ایجاد انگیزه در کادر درمانی و اداری می شود، خاطرنشان کرد: میدانی عمل کردن مسوولان علاوه بر افزایش انگیزه، کارایی سیستم را افزایش داده و منجر به کاهش هزینه و افزایش رضایتمندی مردم می شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقدیم بیش از ۲۰ شهید خدنمت عرصه سلامت، گفت: شهدای گرانقدر عرصه سلامت با ایثار و فداکاری خود آرامش را برای مردم به ارمغان آوردند.

#سرتوک