در کمترین زمان شبکه های آسیب دیده بازسازی و مناطق خسارت دیده برقدار شدند
در کمترین زمان شبکه های آسیب دیده بازسازی و مناطق خسارت دیده برقدار شدند
رشت_سرتوک_محمد اسماعیل هنرمند،حجم ریالی خسارات اولیه طوفان وتند باد شدید در گیلان ، به شرکت توزیع نیروی برق را بیش از یک میلیارد و دویست میلیون ریال اعلام کرد.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان گیلان، هنرمند با اشاره به خسارات تند باد شدید افزود : طوفان وتند باد شدید در گیلان باعث شکستگی ۱۴ پایه فشار ضعیف و ۵ پایه خطوط ۲۰ کیلوولت شد ودر بخشی از مناطق استان به شبکه های برق دیلمان و اشکورات رودسر خسارت زد.

وی اضافه کرد: میزان حجم ریالی خسارات اولیه وارد شده به شرکت بیش از یک میلیارد و دویست میلیون ریال برآورد شده است ، پس از وقوع این تند باد و طوفان شدید بلافاصله عملیات اصلاح ، ترمیم و رفع ناپایداری شبکه ها و تاسیسات آسیب دیده آغاز و با اقدامات و عملیات ضربتی ، از طولانی شدن قطع برق شهروندان و مشترکین جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان پایداری برق را مهم خواند وگفت: جهت رفع ناپایداری و اصلاح شبکه های برق آسیب دیده بیش از ۱۵ اکیپ عملیاتی شرکت توزیع برق وگروهای پیمانکاری از مناطق مختلف استان از ظهر چهارشنبه ۲۹ بهمن سال جاری مشغول به خدمت رسانی بوده و تمامی شبکه های آسیب دیده بازسازی و مناطق خسارت دیده برقدار شدند.

محمد اسماعیل هنرمند افزود: با توجه به اجرای دو طرح بزرگ تاب آوری و تعویض سیم های فرسوده با کابل خودنگهدار از ابتدای سال در شرکت ، نقاط قابل بهبود و آسیب پذیر شناسایی، تا در مواقع بحرانی کمترین میزان ناپایداری متوجه ذینفعان شود ،این تلاشها در جهت تامین برق پایدار ورفاه وآسایش مشترکین است.

وی ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین ، اضافه کرد: یکی از راههای بسیار آسان و سریع ارتباط مشترکین با شرکت توزیع برق در زمان بحران ، بهره مندی از سامانه جامع برق ایران (اپلیکیشن برق من) می باشد که مشترکین میتوانند از طریق سایت شرکت توزیع یا کافه بازار آن را دانلود و نصب نمایند.