دکتر نحوی نژاد:افتتاح۱۱۷ طرح در دهه فجر/آموزش و پرورش رقیب مهدهای کودک /برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل
دکتر نحوی نژاد:افتتاح۱۱۷ طرح در دهه فجر/آموزش و پرورش رقیب مهدهای کودک /برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل
ظهرامروز هشتم بهمن ماه نشست خبری دکتر نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی گیلان در سالن خزئلی بهزیستی گیلان برگزار شد.

ونوشه خراط_ظهرامروز هشتم بهمن ماه نشست خبری دکتر نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی گیلان در سالن خزئلی بهزیستی گیلان برگزار شد.
مدیر کل بهزیستی گیلان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فاطمیه از افتتاح پروژه های بهزیستی در ایام الله دهه فجر خبر داد و اظهار کرد:
ساماندهی جامعه هدف، ایجاد نشاط و بالندگی، جلوگیری از آسیب در قشر جوان و ایجاد کارآفرینی از اهداف مهم پروژه های بهزیستی استان در دهه فجر می باشد.
حسین نحوی نژاد با تاکید بر اینکه بهزیستی یک نهادکارآفرین نیست تصریح کرد:تسهیلات اشتغالزایی بهزیستی به زنان سرپرست خانوار، معلولان و معتادان بهبودیافته تعلق می گیرد لذا با همکاری بانک ها اقدام به پرداخت تسهیلات به جامعه هدف در سطح استان کردیم و جایگاه خوبی در جذب اعتبارات داریم.

وی با اشاره اینکه به جذب۸۰ درصد تسهیلات سازمان بهزیستی برای کار آفرینی گفت : توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی موجب ایجاد امیدواری مردم نسبت به نظام می‌شود.

مدیر کل بهزیستی گیلان اذعان داشت: دهه فجر امسال ۱۱۷ طرح با اعتباری به ارزش ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد که برای ۱۳۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی خواهد کرد.

نحوی نژاد با اشاره به افتتاح یک مرکز ذهنی در رشت و یک مرکز سالمندان در رودبار گفت: مرکز رشت با یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان و مرکز رودبار با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

وی از واگذاری ۵۳ واحد مسکن به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دهه فجر خبر داد و افزود: ۱۰ واحد به خانواده های دارای دو معلول واگذار می شود. البته از ابتدای امسال تاکنون ۲۸۰ واحد به ارزش ۲۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تحویل مددجویان داده شده است.

مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ترسیدن از یک آسیب اجتماعی هیچ کمکی به حل آن نمی کند، گفت: ثابت کردیم اعتیاد یک معضل حل شدنی و یک بیماری درمان پذیر است و می توان آمار معتادان خلافکار را کاهش داد.

نحوی نژاد با اشاره به ساخت ۵۰ واحد مسکن با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در گیلان، خاطر نشان کرد: با کمک بنیاد برکت و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ۴۰۰ مورد جهیزیه تا پایان سال به جامعه هدف بهزیستی داده می شود.

وی افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر ۲۱۱ برنامه جنبی از جمله دیدار با خانواده شهدا، ملاقات با خانواده‌های مددجو، برپایی میز خدمت در نماز جمعه‌ها، برگزاری مراسم چهلم سردار سلیمانی، مسابقات ورزشی و … در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی گیلان ارائه خدمات مشاوره رایگان به خانواده‌ها را از دیگر برنامه‌های این سازمان در دهه فجر نام برد و افزود: ترویج فرهنگ مشاوره سبب حل بسیاری از مشکلات می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه سال آینده مهد های کودک ۱۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد ادامه داد: آموزش و پرورش رقیب بهزیستی در حوزه مهدهای کودک‌است و ۸ درصد کودکان پیش دبستانی در مهدهای کودک حضور دارند.

نحوی نژاد با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل، افزود: این جشنواره با محوریت مشکلات موانع و توانمندی‌های معلولین توسط اداره بهزیستی در ایام الله دهه فجر آغاز میشود ، شرکت در جشنواره برای عموم آزاد بوده و شرایط سنی ندارد .

مدیرکل بهزیستی گیلان در خاتمه با بیان اینکه فراخوان جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر خواهد بود، گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ اردیبهشت بوده و داوری آثار در ۱۵ خرداد صورت می‌گیرد و زمان برگزار جشنواره از دوم لغایت ۲۲ خرداد ماه سال آینده خواهد بود.