ساخت پروژه زورخانه امام علی (ع) رشت تا پایان سالجاری به اتمام خواهد رسید
ساخت پروژه زورخانه امام علی (ع) رشت تا پایان سالجاری به اتمام خواهد رسید
رشت_سرتوک_مهندس اکبرزاده گفت : زورخانه‌ای امام علی (ع) رشت ازسال گذشته در زمینی به مساحت 1200 متر مربع و با زیربنای 830 مترمربع با استفاده از الگوی معماری سنتی گیلان و ورزش باستانی با برآورد اولیه 160 میلیارد ريال آغاز شد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان به همراه مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و ورزش و جوانان گیلان و فرماندار رشت از روند اجرای پروژه زورخانه امام علی (ع) رشت بازدید نمود.

در این بازدید مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن با ارایه گزارشی از روند اجرای پروژه افزود: عملیات اجرایی سالن بین المللی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای امام علی (ع) رشت سال گذشته در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ مترمربع با استفاده از الگوی معماری سنتی گیلان و ورزش باستانی با برآورد اولیه ۱۶۰ میلیارد ریال آغاز شد.

اکبرزاده گفت: این مجموعه دارای سالن اصلی با ظرفیت ۳۲۰ نفر، فضای اداری و مدیریت ورزش‌های باستانی و زورخانه ای، سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد و مدرن است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه گفت : تا پایان سالجاری عملیات اجرایی ساخت پروژه به اتمام خواهد رسید.

در ادامه دکتر زارع با اشاره به پیشینه درخشان گیلان در ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای و پیشرو بودن استان در این بخش اظهار داشت: ثمرات این ورزش نه تنها در حوزه آمادگی و بهداشت جسمانی، بلکه به لحاظ روانی و اجتماعی، ارتقاء سطح اخلاقیات، منش و خلق و خوی پهلوانی در جامعه تاثیرگذار است.

وی به افزایش شمار جوانان علاقمند به ورزش‌های باستانی در گیلان طی سال‌های اخیر و نبود زورخانه ای با استانداردهای پذیرفته شده در استان اشاره و اضافه کرد: از این‌رو احداث زورخانه و مجموعه ای استاندارد، در مرکز استان ضرورت داشت که طبق مذاکرات با معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان سفر به گیلان و نظر مساعد ایشان، تامین اعتبار برای اجرای این پروژه در مدت کوتاهی صورت گرفت.

استاندار گیلان با تقدیر از زحمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: پروژه مذکور تاکنون از لحاظ فنی و اجرا ، به‌خوبی پیش رفته و در زمره پروژه‌های مناسب این حوزه در کشور به شمار می آید.