معاون سیاسی سپاه قدس گیلان :آمریکا برای فرار از فشار شکست در منطقه دست به ترور سردار سلیمانی زد
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان :آمریکا برای فرار از فشار شکست در منطقه دست به ترور سردار سلیمانی زد
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان :آمریکا برای فرار از فشار شکست در منطقه دست به ترور سردار سلیمانی زد

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش اداره کل اوقاف استان گیلان ،دکتر محسن نیازمند ظهر امروز( ۱۵ دی) در مراسم نکوداشت سردار سلیمانی در اداره کل اوقاف گیلان، اظهار کرد: نام و یاد سردار سلیمانی در جبهه مقاومت هیچوقت فراموش نشدنی نیست.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به آیات پایانی سوره مریم، گفت: سردار سلیمانی کسی بود که ایمان و عمل صالح را در همه عرصه ها سرلوحه امور خود قرار داد و خداوند هم محبت ایشان را در دل مردم قرار داد.
وی خاطرنشان ساخت: تصاویر متعددی از علاقه مندی ایشان به خاندان اهل بیت(علیه السلام) و خوش اشکی ایشان در مراسم اهل بیت(علیه السلام) منتشر شده است.
نیازمند افزود: توسلات او به اهل بیت( علیه السلام) او را مردی قرار داده بود که در همه عرصه ها با این توشه و با اخلاص و ایمان الهی مسیر را طی می کرد.
وی اذعان داشت: سردار سلیمانی در معنویت گرایی و مجاهدت، از یادگاران نسل طلایی فرماندهان سپاه بود که این گونه فرماندهان هنوز هم هستند و در عرصه مقاومت میدان داری می کنند.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان به پیام تسلیت امام خامنه ای در شهادت سردار سلیمانی که ایشان را از تربیت یافتگان مکتب امام خمینی(رحمه الله) توصیف کردند اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی در تشکیل جنبش های آزادی بخش زحمت بسیار کشید.
وی یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی تجلی بخش آرزوی امام خمینی(رحمه الله) در تشکیل هسته های مقاومت در جهان اسلام بود.
نیازمند گفت: سردار سلیمانی تکمیل کننده حلقه ایجاد نهضت های آزادی بخش در جهان اسلام بود که از دوران بعد از انقلاب آغاز شد.
وی اعلام کرد: در کشورهای مختلف برای انجسام شیعیان تلاش کردیم که با کارشکنی های وهابیت مواجه بودیم اما صحنه دفاع مقدس در سوریه باعث شد که زینبیون در پاکستان و فاطمیون در افغانسان و انصار الله در یمن شکل بگیرد.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه همه منتظر واکنش جمهوری اسلامی هستند، گفت: آمریکایی با این عملیات شکست تمام فشارهای خود را در این مدت رقم زدند.
وی اظهار داشت: فشارهایی که آمریکایی ها اواخر ۹۷ و ۹۸ آوردند زیاد بود و وقتی نتیجه نگرفتند دست به این اقدام زدند.
نیازمند گفت: آمریکا بعد از قانونی شدن حشدالشعبی توسط عادل عبدالمهدی، عصبانی بود و طرح نابسامانی در عراق و لبنان را دنبال می کرد. حضور حاج قاسم در عراق برای کنترل بحران و خنثی کردن توطئه در عراق بر عصبانیت آمریکایی ها افزود.
وی ادامه داد: پروژه ایجاد نابسامانی در عراق و لبنان به موضوع گرانی بنزین در ایران و ناآرامی های داخلی متصل شد که با تدبیر رهبر معظم انقلاب به نتجه نرسید.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان اظهار داشت: آمریکایی ها با دیدن شکست سناریوی آشوب و ناآرامی در ایران، عراق و لبنان و منطقه به شدت عصبانی شدند و برای فرار از فشار شکست به این جنایت دست زدند.
وی در خصوص اقدام تلافی جویانه ایران گفت: آمریکا اطراف کشور ما ۳۶ پایگاه دارد و به گفته سردار سلامی، اشرافیت کامل و احاطه پهبادی به این پایگاه ها داریم.
نیازمند به نقل از سردار نقدی به یکی از واکنش های ایران در ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی با تبدیل جریانات ضد داعش در عراق به چندیدن لشکر، کار اسراییل را یکسره خواهد کرد.
وی با بیان اینکه نفرت از آمریکا و لزوم واکنش به اقدامات خصمانه این کشور به جریان مقاومت در عراق تبدیل به مطالبه عمومی شده است، افزود: جریان مقاومت به سمت وادی جدید می رود و ترس و رعب در آمریکایی ها ایجاد شده است.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان تاکید کرد: با تدابیر رهبر معظم انقلاب ضربه کاری و اساسی و با تدبیر به آمریکا، در زمان مناسب زده خواهد شد تا همه به قدرت ایران پی ببرند.
وی با محکوم کردن پیام برخی اصلاح طلبان در واقعه شهادت سردار سلیمانی گفت: این افراد که همواره حضور ایران را در جبهه مقاومت با شعار نه غزه، نه لبنان زیر سوال می بردند از روی ترسو و بزدلی در پیام تسلیت خود توصیه به آرامش و خویشتنداری ایران کرده اند.
نیازمند اذعان کرد: اینکه عده ای اصلاح طلب ترسو می‌گویند امنیت و رفاه مردم را نباید به خطر انداخت از روی مردم دوستی نیست.
وی یادآور شد: عموم مردم به سردار سلیمانی را به عنوان محور وحدت انسجام و شخصیتی که برای دفاع از وطن و امنیت جان خود را مخلصانه تقدیم کرد باور دارند و پر کردن خلا ایشان به آسانی ممکن نیست.
معاون سیاسی سپاه قدس گیلان اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی، فرمانده به تمام معنا و فرمانده بر دلها بود.
دکتر نیازمند تاکید کرد: ثمرات خون این شهید باید از بین رفتن رژیم اشغالگر قدس که آرزوی همه جهان است باشد