سهم ۳۵ درصدی شهرستان رشت در وضعیت ایثارگری گیلان
سهم ۳۵ درصدی شهرستان رشت در وضعیت ایثارگری گیلان
سرتوک_عبدالله پاکاری در آیین معارفه سرپرست جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رشت، خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران را سرمایه‌ معنوی انقلاب و ملت دانست و اظهار کرد: خانواده های شاهد و ایثارگر مایه دلگرمی و باعث تقویت روحیه جمعی در پیشبرد امور هستند.
🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش ایثار گیلان،پاکاری،خدمت به خانواده های شاهد و ایثارگر را عبادت دانست و افزود: خدمت در بنیاد شهید خدمت به بهترین انسان هاست و همکاران این مجموعه که خود از جامعه ایثارگری استان هستند، باید الگوی عملی خدمت رسانی برای سایر دستگاه ها باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه شهرستان رشت از حیث میزان و پراکندگی ایثارگری قابل مقایسه با برخی از استان های کشور است، تصریح کرد: شهرستان رشت ۳۵ درصد ایثارگران استان گیلان را در خود دارد.
پاکاری با اشاره به اهمیت شهرستان رشت برای بنیاد شهید،خاطرنشان کرد: بیش از دو هزار شهید و حدود هشت هزار جانبار و یک هزار و ۱۰۰ آزاده در شهرستان رشت داریم.
وی با تاکید بر لزوم جلب رضایتمدی جامعه هدف بنیاد شهید به عنوان یکی از ماموریت های سازمانی، یادآور شد: به مرور زمان بر مشکلات جامعه ایثارگری افزوده می شود و متاسفانه برخی از مشکلات به ویژه در حوزه پاداش پایان خدمت در حیطه اختیارات استانی نیست.
این مقام مسئول، درمان و اشتغال را از دیگر مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران دانست و بیان کرد: یکی از مهمترین مطالبات خانواده های شهدا بهسازی یادمان های شهدا به ویژه در ورودی شهرهاست. عمر مفید یادمان های شهدای استان گیلان به واسطه شرایط آب و هوایی حدود پنج سال است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، با اشاره به وجود ۶۴۰ یادمان شهدا در ورودی ها شهرهای استان، عنوان کرد:خوشبختانه شاهد ساماندهی صددرصدی گلزارهای شهدا هستیم؛ البته قطعه شهدای انقلاب شهرستان رشت نیازمند ساماندهی شایسته است.
وی جلب مشارکت ایثارگران را یکی از رویکردهای بنیاد شهید دانست و گفت: بنیاد به تنهایی نمی تواند پاسخگوی مشکلات جامعه ایثارگری در حوزه فرهنگی و خدماتی باشد و باید اقدام به جلب مشارکت همه اقشار جامعه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنیم.
“انتهای پیام”