شاخص جان باختگان کرونایی در گیلان نسبت به جمعیت، از میانگین کشوری پایین تر است
شاخص جان باختگان کرونایی در گیلان نسبت به جمعیت، از میانگین کشوری پایین تر است
رشت_سرتوک_معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: شاخص جان باختگان کرونایی در گیلان نسبت به جمعیت، از میانگین کشوری پایین تر است.

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ دکتر علی رضا رییسی – معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور با بیان اینکه گیلان جز اولین استان هایی بود که درگیر بیماری کرونا شد، گفت: بر اساس ارزیابی هایی انجام شده در خصوص نسبت فوت به جمعیت در کشور، استان گیلان جز استان هایی است که کمترین فوت را داشته است . علی رغم اینکه اوایل شیوع کرونا تعداد فوت ها زیاد بود، اما در مجموع در کشور، نسبت فوت به جمعیت، جز کمترین ها است.
وی ادامه داد: طبق شاخص های بین المللی ، نسبت فوتی ها به بستری شدگان ( نسبت به متوسط کشوری) پایین تر است که این امر، نشاندهنده کیفیت مراقبت ها و مدیریت خوب در این استان است. از سوی دیگر، بعد از پیک اوایل اسفند و ماه های بعد، کنترل بیماری بسیار خوب بود، تا اینکه در اواخر، دوباره خیز بعدی ایجاد شد .
دکتر رییسی با بیان اینکه حدود دو هفته اخیر چهار استان اردبیل، گیلان ، مازندران و گلستان جز استان های با وضعیت قرمز بودند، یاد آور شد: خوشبختانه بعداز اردبیل، استان گیلان هم روند نزولی را طی کرد و از وضعیت قرمز خارج شد. در حال حاضر با مدیریت خوبی که انجام می گیرد شهرستان های فومن، شفت، صومعه سرا، املش، رضوانشهر و سیاهکل نیز از وضعیت قرمز و نارنجی خارج شدند و به وضعیت زرد رسیدند.
سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور در خاتمه، اظهار داشت: ده شهرستان دیگر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند که این امر، نشاندهنده رعایت موازین بهداشتی در این شهرستانهاست.