عضویت رایگان دوستداران کتاب در۲۴ آبان از طریق سامانه سامان
عضویت رایگان دوستداران کتاب در۲۴ آبان از طریق سامانه سامان
رشت_سرتوک_همزمان با آغاز بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و به مناسبت تکریم دوستداران کتاب و کتابخوانی، طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی در روز شنبه(24آبان) بصورت غیرحضوری و از طریق سامانه samanpl.ir انجام می شود.

به گزارش سرتوک روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرارسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه در تمامی کتابخانه‌های عمومی گیلان انجام می‌شود.
در این طرح سراسری علاقمندان و دوستداران کتاب می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی به آدرس www.samanpl.ir در روز شنبه (۲۴آبان) و تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام پس از تایید کتابداران از این طرح بهره مند شوند.
بر اساس این طرح عضویت در کتابخانه‌های عمومی به صورت سراسری صورت می‌گیرد و هر عضو با ثبت نام در یک کتابخانه امکان استفاده از تمام کتابخانه‌های سراسر کشور را خواهد داشت.
همچنین به منظور تکریم اعضای نهاد کتابخانه‌های عمومی و به دلیلی تعطیلی‌های پیش آمده به دلیل همه گیری بیماری کرونا، عضویت تمای اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور به مدت یک‌سال از روز۲۴ آبان سال جاری توسط کتابخانه های عمومی به صورت رایگان، تمدید خواهد شد.
گفتنی است استان گیلان هم اکنون دارای ۸۳باب کتابخانه عمومی نهادی در شهرها، بخش ها و روستاها با امکانات مختلف و متنوع است.