فرماندار رشت  تنها راه رسیدن به توسعه همه جانبه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.
فرماندار رشت  تنها راه رسیدن به توسعه همه جانبه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.
فرماندار رشت تنها راه رسیدن به توسعه همه جانبه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _در دومین روز از دهه فجر فاز نخست مجتمع خدماتی رفاهی پارسا در محله سیاهگلوندان بخش مرکزی به مرحله بهره برداری و افتتاح رسید.

میرشمس مومن زاده با گرامیداشت چهل و یکمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به افتتاح ۲۵۲ پروژه در دهه فجر امسال بیان داشت: افتتاح این پروژه ها حاصل یک کار جمعی و تیمی است .

فرماندار رشت با تاکید بر افزایش نیازمندیهای جوامع در حال توسعه گفت: در این جوامع امکانات محدوداست، پس اینکه با استفاده از اعتبارات دولتی به همه نیازها بتوان پاسخ مثبت داد، انتظاری نادرست است، لذا تنها راه رسیدن به توسعه همه جانبه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

وی افزود: گیلان یک استان گردشگری است لذا به زیرساختهای گردشگری این استان باید توجه کافی و ویژه شود‌.

بخشدار مرکزی در این مراسم ضمن خیر مقدم به مسئولین حاضر در مراسم فوق بیان داشت: طی هفته دولت سال جاری در بخش مرکزی ۱۲ پروژه با ارزشی بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال به افتتاح خواهد رسید که مجتمع خدماتی پارسا یک مورد از این پروژه هاست.

زرشکی افزود: افتتاح پیست دوچرخه سواری با حضور وزیر ورزش و جوانان ، مجتمع رفاهی تخسم با حضور وزیر میراث فرهنگی ورزشی،و پروژه های آبرسانی و جهادکشاورزی از اهم پروژه هاست. همچنین علاوه بر پمپ بنزین پارسا پروژه های بهزیستی و تجمیع برق آتشگاه و پروژه های راه و… امروز به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل راه داری و حمل و نقل جاده ای استان با گرامیداشت چهل و یکمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی اذعان داشت: در دهه فجر امسال
۳۲ پروژه در بخش راهداری با اعتباری ۳۰۴ میلیارد ریال هدف گذاری شده که ۵۱ میلیارد ریال ان از اعتبارات استانی و ۶۱ میلیارد ریال آن از اعتبارات ملی و
۱۹۱ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

محمدرضا نازکار تصریح کرد: این مجتمع در جاده شریانی سراوان به شفت و فومن با سرمایه گذاری قریب به ۸ میلیارد تومان در عرصه ای حدود ۹ هزار مترمربع به بهره برداری می رسد، البته در فاز یک این پروژه حدود ۲۷۰۰ متر در قالب جایگاه سوخت نفت و گاز و فروشگاه و تعمیرگاه و در فاز نهایی مجتمع رفاهی و اقامتی و چندین بار دیگر مغازه دیگر همراه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بحث ایجاد مجتمع رفاهی خدماتی در ارتقا ایمنی راهها بسیار موثر است، گفت: از آنجایی که هر راننده ، پس از دو ساعت رانندگی به ۱۵ دقیقه استراحت احتیاج دارد ، لذا با بهره برداری ۱۶ باب از مجموع مجتمع های خدمات رفاهی جاده ای که در حال حاضر به بهره برداری رسیده و ده باب که در آینده به بهر برداری می رسد می توان علاوه بر دستیابی به آن استاندارد ایمنی راهها و حد نصاب ۱۵ دقیقه استراحت پس از دوساعت رانندگی، به ارتقا ایمنی راهها نیز کمک کرد.