لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی/واحدهای صنفی پرخطر کماکان امکان فعالیت ندارند
لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی/واحدهای صنفی پرخطر کماکان امکان فعالیت ندارند
رشت _گیلان _فرماندار رشت با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی اصناف کم خطر، گفت: واحدهای صنفی ملزم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی جهت مقابله با کرونا هستند.
🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر میرشمس مومنی زاده طی گفتگویی با تشکر از همکاری همه اصناف در طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: با توجه به اجرای همزمان طرح فاصله گذاری هوشمند و امکان فعالیت اصناف کم خطر در سراسر کشور، واحدهای صنفی مربوطه می توانند با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و همچنین ثبت اطلاعات در سایت سلامت و تکمیل فرم خود اظهاری، فعالیت خویش را  آغاز کنند.

وی با بیان اینکه در جهت کنترل کامل بیماری کرونا، همچنان نیاز است مردم از رفت و آمد غیر ضرور و هر گونه تجمع در سطح شهر پرهیز کنند، افزود : کمیته بازرسی ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت متشکل از ادارات ذیربط ، کماکان بازرسی و نظارت های لازم را در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف را به صورت مستمر انجام خواهند داد.
فرماندار رشت ادامه داد: مطابق با طرح فاصله گذاری هوشمند، همچنان از ورود افراد غیر بومی و تردد‌های غیر ضرورجلوگیری می شود و خودروهای متخلف  ۵۰۰ میلیون تومان جریمه  نقدی و خودروی آنان توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود.
دکتر مومنی زاده با تاکید بر لزوم تداوم رعایت نکات بهداشتی از مردم، خواست: همچنان تا حد امکان برای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در منازل خود بمانند و بهداشت فردی و اجتماعی با جدیت رعایت کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت‌های صنفی مانند آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم‌نت، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا، ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی و سینماها که از بدو بحران ویروس کرونا به دلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها به عنوان فعالیت‌های پرخطر اعلام شده و تعطیل شده‌اند کماکان تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل خواهند بود.