لزوم رفع دغدغه بیمه درمان ایثارگران
لزوم رفع دغدغه بیمه درمان ایثارگران
رشت_سرتوک_فرماندار رشت با بیان اینکه در شان ایثارگران نیست که در زمینه درمان و بیمه خود دغدغه داشته باشند، تاکید کرد: دغدغه های ایثارگران بر اساس اولویت بندی در جلسات شورای مشورتی ایثارگران، پیگیری می شود.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش خط گیلان ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در جلسه شورای مشورتی ایثارگران با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که جبهه ها را دانشگاه و انسان ساز خوانده بودند، تصریح کرد: درس های بسیاری در ایام دفاع مقدس آموختیم، افراد در همه سنین با دیدگاه ها و ادیان و مذاهب مختلف در جبهه حضور داشتند و نکته مشترک بین تمامی آنان، ایثارگری برای دفاع از آب و خاک و ناموس وطن بود.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثارگری، تنها محدود به ۸ سال دفاع مقدس نیست، خاطر نشان کرد: وجود روحیه ایثارگری در دوران کنونی را می توان واجب تر و ضروری تر از دوران دفاع مقدس دانست و این تفکر باید در لایه لایه  جامعه و در تمامی فرایندهای زندگی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود، حاکم باشد.

فرماندار رشت رعایت شان و جایگاه ایثارگران را بر همه مسئولین واجب دانست و اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت های قانونی برای رفع مشکلات ایثارگران استفاده کنیم و با توجه به این امر که در حال حاضر طیف وسیعی از این عزیزان به سن سالخوردگی رسیده اند، حمایت از آنان، بسیار مهم تر از گذشته به نظر می رسد.

مهندس فتح اللهی بر تداوم و زمان بندی برگزاری جلساتی حول محور مشکلات ایثارگران، تاکید کرد و افزود: مسائل و مشکلات این عزیزان باید دسته بندی و اولویت بندی شود و از کلی گویی پرهیز شده تا بتوانیم به صورتی موثر به آنها رسیدگی کنیم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری مشکلات  حوزه ایثارگران، گفت:  اینکه بعد از مدت ها همچنان ایثارگران دغدغه مشکلات درمانی و بیمه آن را داشته باشند در شان آنان نیست  و باید با اتخاذ تدابیر لازم، شرایطی فراهم شود که ایثارگران دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.