مبادی ورودی سواحل و تفرجگاه های شهرستان رشت مسدود می شود
مبادی ورودی سواحل و تفرجگاه های شهرستان رشت مسدود می شود
رشت_سرتوک_راه ورودی سواحل و تفرجگاه های شهرستان رشت در راستای جلوگیری از تجمعات گردشگران و پیشگیری از شیوع کرونا مسدود می شود.
به گزارش سرتوک_به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت؛ جلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های شهرستان رشت عصر امروز در فرمانداری رشت برگزار شد.
فریبرز سعیدی کیا معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت در این جلسه با بیان اینکه شهرستان رشت به لحاظ وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، افزود: بر همین اساس با توجه به تجمع مسافران و گردشگران در سطح سواحل و تفرجگاه ها، کلیه ورودی های شهرستان به سواحل رشت در ایام تعطیلات پیش رو مسدود می شود.
وی با تاکید بر لزوم حفظ شعائر و حرمت تاسوعا و عاشورای حسینی، خاطر نشان کرد: با افراد هنجارشکنی که حرمت این ایام را حفظ نمی کنند و اقدام به حرمت شکنی و هنجار شکنی در سطح تفرجگاه ها می کنند، برخورد می شود.
محمد علی ویشکایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان رشت و حرمت ایام عزاداری ماه محرم، از مسافران خواست: به طور جد از سفر به شهرستان رشت و حضور در مناطق گردشگری و تجمعات پرهیز کنند.
ویشکایی با اشاره به سوابق درخشان مهمان نوازی مردم گیلان، گفت: با وجود اینکه میهمان نوازی با فرهنگ مردم این دیار درهم تنیده شده است، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، استان گیلان و شهرستان رشت به هیچ وجه آمادگی پذیرایی از مسافران و گردشگران را ندارد و در همین راستا از هموطنان میخواهیم از سفر به استان گیلان و شهرستان رشت اجتناب کنند.