موردی از کرونا مثبت در مراکز شبانه روزی بهزیستی گیلان نداشته ایم
موردی از کرونا مثبت در مراکز شبانه روزی بهزیستی گیلان نداشته ایم
مدیرکل بهزیستی گیلان گفت:موردی از کرونا مثبت در مراکز شبانه روزی بهزیستی گیلان نداشته ایم

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _ونوشه خراط،مدیرکل بهزیستی گیلان افزود: با اقدامات انجام شده برای پیشگیری از ویروس کرونا، تاکنون موردی از کرونا مثبت در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان گزارش نشده و هیچ یک از افرادی که در این مراکز در گیلان نگهداری می شوند، دچار این بیماری نشده اند.

دکتر حسین نحوی نژااضافه کرد: هم اکنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر شامل کودکان و نوجوانان بی سرپرست در مراکز نگهداری ایتام، معتادان در مراکز اقامتی و معلولان و سالمندان در مجموع ۱۲۰ مرکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی استان نگهداری می شوند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای به نام بیماری های واگیر در اول آذرماه امسال در بهزیستی بیان داشت: با توجه به اینکه هر سال موضوع آنفلوآنزا و مواردی این چنینی را پیش بینی می کردیم نسبت به تشکیل کمیته بیماری های واگیر اقدام نمودیم، ضمن اینکه تفاهمنامه بهزیستی کشور با وزارت بهداشت در حوزه بیماری های واگیر درباره برگزاری دوره های آموزشی مشترک و غیره در گیلان پیگیری شد.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان یادآور شد: دستورالعمل هایی نیز تهیه شد مبنی بر اینکه همکاران در مرکز شبانه روزی بهزیستی همه موارد مربوط به بهداشت فردی، تغذیه و جداکردن افراد دچار بیماری از بقیه و غیره را به طور جدی رعایت کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات بهزیستی گیلان تداوم یافت تا اینکه در بهمن ماه مساله بیماری کرونا در ووهان چین مطرح شد گفت : با توجه به احساس خطر مبنی بر ورود این ویروس در ایران با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان جلسه های اضطراری برگزار کردیم و موضوع ضدعفونی، گندزدایی و انجام تب سنجی ها مطرح شد.

وی با اشاره به ورود قطعی ویروس کرونا در اول اسفندماه به کشور و ارائه آمارهای مربوط به مبتلایان به این ویروس خاطر نشان کرد: با اقدامات از پیش انجام شده و ادامه آن تاکنون هیج فردی در مراکز شبانه روزی استان گیلان دچار بیماری کرونا نشده است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان بیان داشت: هیچ ماسک و دستکشی از جایی دریافت نکرده ایم اما بهزیستی گیلان از طریق کارخانجات تولید ماسک و دستکش این اقلام حفاظت فردی را تهیه و در اختیار مراکز شبانه روزی قرار داده است.

وی اظهار داشت: مکاتباتی با نماینده سابق وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقابله با کرونا در گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاونت بهداشتی و غذا و داروی استان مبنی بر این که افراد در مراکز نگهداری تحت پوشش بهزیستی گیلان ویژه دیده شوند، داشتم اما متاسفانه امکانات خاصی ارائه نشد.

نحوی نژاد با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی کشور برای افراد حاضر درمراکز شبانه روزی بهزیستی تصریح کرد: بهزیستی کشور به ازای هر نفر مبلغ ۳۰ هزار تومان برای تهیه اقلام بهداشتی حفاظت فردی واریز کرده ضمن اینکه برای افراد دچار معلولیت شدید در منزل نیز علاوه بر مبلغ ماهانه آنان، مبلغی برای تهیه اقدام حفاظت فردی تامین کرده است.

وی درباره کودکان کار نیز خاطر نشان کرد: این کودکان دو گروه هستند، یک گروه آنان که نزد بهزیستی نگهداری می شوند و از این رو هر اقدامی که در مراکز شبانه روزی برای مقابله با ویروس کرونا انجام می شود برای این کودکان در حال انجام است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان اضافه کرد: گروه دیگر کودکان کاری که خانواده دارند اما در مجموعه بهزیستی بر اساس قانون نمی توانیم اجبار کنیم که نزد ما باشند اما حساسیت برای این گروه از کودکان نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: آموزش های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و توزیع ماسک، دستکش و افشانه های ضدعفونی کننده برای کودکان کاری که نزد خانواده ها هستند نیز توزیع می کنیم و در مواردی که دیده می شود که کودک کاری در خیابان از ماسک استفاده نمی کند، او ماسک را گرفته اما ممکن است به کسی دیگر داده باشد، سازمان بهزیستی نسبت به این کودکان بی تفاوت نیست.

  • منبع خبر : اختصاصی سرتوک