مراسم سوگواری اربعین حسینی(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود
مراسم سوگواری اربعین حسینی(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود
رشت_سرتوک_رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت از شبیه سازی بین الحرمین در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، علیرضا قانع رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت در گفت و گویی با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: موکب خدام العتره شهرداری رشت از سال ۹۴ توفیق خدمت رسانی به زائران حسینی را در ورودی کربلا داشته است.

وی افزود: هرساله بیش از ۲۰۰ نفر از پاکبانان شهرداری رشت برای رفت و روب بخش هایی از مسیر دسترسی به حرم به کربلا اعزام می شدند.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت با تشریح اقدامات سال های گذشته شهرداری رشت در کربلا بیان داشت: کاروان ستاد اربعین شهرداری رشت خدمات متنوعی در ابعاد خدمات شهری،فرهنگی به زوار کربلا ارائه می داد.

قانع عنوان داشت: طبخ روزانه هزار پرس غذا در هر وعده روزانه،استقبال از زوار ورودی به کربلا، برپایی ایستگاه صلواتی چای و شربت ،خیاطی،کفاشی، خدمات تلفن همراه ، امدادو نجات وکمک برای اطفای حریق و ..از اقدامات موکب خدام العتره شهرداری در کربلا بود.

وی مطرح کرد: موکب خدام العتره شهرداری رشت نخستین موکب در کشور بود که به برگزاری نمایش و تعزیه در کربلا اقدام کرد.

قانع اجرای رادیو کربلا،برگزاری مراسم مداحی و سخنرانی را از دیگر اقدامات کمیته فرهنگی ستاد اربعین شهرداری در کربلا عنوان کرد.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم توفیق سفر به کربلا با مشارکت سازمان های شهرداری به ویژه سازمان سیما،منظر،فضای سبز، سازمان فرهنگی،ورزشی و ستاد عتبات عالیات استان گیلان ، نمایشگاه عکس و نمایی از ایستگاه های خدمات زائر موکب اجرا و شبیه سازی بین الحرمین در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت انجام شد.

وی در پایان یاد آور شد : از عصر امروز چهارشنبه ۱۶ مهر به مدت سه روز با رعایت پروتکل های بهداشتی در خدمت اربعینی ها و همه ی عاشقان حضرت ابا عبدالله(ع) هستیم و هر شب مراسم سوگواری اربعین حسینی(ع) با حضور مداحان اهل بیت(ع) و سخنرانان مذهبی برگزار می شود.