مسئول بسیج رسانه گیلان : ضرورت شناسایی رسانه های تاثیرگذار /امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجه اند/وجود مشکل در عرصه آموزش رسانه ای
مسئول بسیج رسانه گیلان : ضرورت شناسایی رسانه های تاثیرگذار /امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجه اند/وجود مشکل در عرصه آموزش رسانه ای
صبح امروز آیین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان به همت سازمان بسیج رسانه گیلان برگزار شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتو‌ک _در این مراسم مسئول بسیج رسانه گیلان با تاکید بر تلاش رسانه های انقلابی در جهت نیل به آرمانهای انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: امروز دنیا، دنیای سایبری و دنیای وفور اطلاعات است اما باید دانست این منبع همیشه منشا اطلاعات و آگاهی های صحیح نمی باشد.

مهدی پارسا با تاکید بر ضرورت شناسایی رسانه های تاثیرگذار خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجه اند ، رسانه باید با تمام گروههای اجتماعی گفتمان داشته باشد امروز مردم ما به رسانه های انقلاب خوشبین هستند، رسانه ها باید در جهت مرتفع شدن مشکلات انقلاب قدم بردارند.

وی با تاکید بر تلاش دشمن در دو قطبی کردن جنگ رسانه ای کنونی تصریح کرد: در این جنگ نابرابر رسانه ای رسانه های انقلابی باید تلاش بسیار زیادی در تاثیرگذاری اخبار و اطلاعات خود داشته باشند.

مهدی پارسا حمایت از تولیدات ارزشمند رسانه ای را یکی از اهداف جشنواره ابوذر خواند و گفت: جشنواره ابوذر با معرفی ده محور و یک بخش ویژه گام دوم انقلاب همراه بود گفتنی است که دبیرخانه جشنواره در خرداد ماه تشکیل و در ۱۱ ماه تیر ماه از پوستر جشنواره ابوذر رونمایی شد.

مسئول بسیج رسانه گیلان با تاکید بر ارتقای کیفی آثار واصله در جشنواره ابوذر یادآور شد: امسال کیفیت آثار در برخی از محورها به حدی بالا بود، که کار را برای هئیت داوران سخت می کرد. به گونه ای که از ۱۲۰۱ اثر ۲۳ درصد در بخش گزارش ۱۳ درصد در بخش مصاحبه، ۱۱ درصد خبر ۱۰ درصد عکس، ۴ درصد در بخش سرمقاله و ۴ درصد در بخش ویدئویی و… بوده اشت.

وی با توجه به نقش جایگاه رسانه در حل مسائل جامعه اذعان داشت: با تلاش سازمان بسیج رسانه در شرایط کنونی شاهد راه اندازی انجمن بانوان خبرنگاران گیلان، انجمن خبرنگاران برون مرزی، اتحادیه خبرنگاران و حاشیه خزر بوده ایم مطالعه گری از عمده برنامه های این انجمن هاست‌

مهدی پارسا با تاکید بر اعزام ۶۱ خبرنگار به کربلا جهت حضور و تهیه گزارش و عکس از مراسم اربعین تصریح کرد: در سال جاری دو رزمایش رسانه ای که عبارتند از رزمایش محافظان حجاب و رزمایش عفاف و حجاب در گیلان برگزار شد.

مسئول بسیج رسانه گیلان از وجود مشکل در عرصه آموزش رسانه ای خبر داد و افزود: علیرغم تمام تلاشهای متولیان امر رسانه همچنان ما در آموزش خبرنگاران دچار مشکل هستیم. البته تلاش سازمان بسبج رسانه ای برآن تا با برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاری مقدماتی و تکمیلی تا حدی این مشکل را حل کند و تاکنون با برگزاری کلاس های فوق ، ۲۵۰ نفر در این دوره ها شرکت کردند، همچنین برای اولین بار دوره تربیت مربی خبرنگاری برگزار شد. علاوه بر آن در بحث سواد رسانه ای با راه اندازی پویش سواد رسانه ای در ۱۰۰ مسجد شاهد بازتاب خوبی از این کلاسها بوده ایم.

وی با تاکید راه اندازی دو مرکز سواد رسانه ای در مداری مفتاح و شهدای مدافعین حرم در راستای تقویت حوزه رسانه افزود: امروز با گذشت ۱۰۲ سال از نشر نشریه جنگل شاهد تاثیر گذاری این نشریه در شکل گیری نهضت جنگل هستیم بنابراین ستاد رسانه ای سازمان بسیج رسانه گیلان درصدد آن است تا در یکصدمین سالگرد شهید جنگل در خرداد ماه سال آینده در مکان نشر نشریه جنگل در صومعه سرا برنامه مناسبی برگزار نماید.

مهدی پارسا با تاکید بر تلاش های ارزشمند انجام شده در حوزه رسانه، ضمن برشمردن مشکلات سه گانه حوزه رسانه اذعان داشت: امروز همچنان خبرنگاران ما با مشکلات بیمه ای اشتغال و معیشت و رفاه مواجه هستند، بنابراین انتظار است تا با تاثیر گذاری مدیران با تشکیل قانون مدون این مشکلات حل شود .

وی با تاکید بر تغییر رویکرد مردم از رسانه مکتوب به رسانه های مجازی تصریح کرد: امروز با وجود اینکه بیش از ۶۰ درصد رویدادهای خبری توسط پایگاههای خبری منعکس می گردد شایسته است تا دولت عنایت ویژه ای به پایگاههای خبری در زمینه برخورداری از یارانه ها و حمایت های دولتی داشته باشد.