منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد
منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد
سرتوک_دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهورگفت :منطقه آزاد انزلی در فعال سازی کریدورهای بین المللی شمال-جنوب و چین-قزاقستان-ایران،نقش مهمی دارد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،دکتر محمدولی روزبهان،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کرده و در خصوص برنامه های توسعه ای و نقش این منطقه در فعال سازی کریدورهای بین المللی و اوراسیا به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در این نشست معاون اول رییس جمهور  با تأکید بر جایگاه منطقه آزاد انزلی در فعال سازی کریدورهای بین المللی شمال-جنوب و چین-قزاقستان-ایران، افزود: با اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه ریل سراسری، بنادر شمالی- جنوبی کشور به یکدیگر متصل شده و ابراز امیدواری کرد که با تکمیل زیرساخت های لازم و اقدامات صورت گرفته از سوی آن سازمان ، شاهد افزایش میزان بهره وری کشورمان از کریدورهای ترانزیتی باشیم.

وی با اشاره به تأثیر توسعه ظرفیت های گردشگری و تولیدی-صنعتی بخش خصوصی در منطقه جهت گسترش صنعت توریسم و افزایش صادرات به بازار کشورهای فوق، اضافه کرد: با توجه به جایگاه منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همسایگان شمالی؛ منطقه آزاد می تواند نقش بیشتری در گسترش مناسبات اقتصادی،ترانزیتی و گردشگری با کشورهای فوق ایفا نماید.

دکتر جهانگیری در پایان تصریح نمود با توجه به سال رونق تولید؛ گسترش و ایجاد ظرفیت برای واحدهای صنعتی اهمیتی ویژه داشته و سازمان منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد.

این گزارش حاکی است پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور ،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با ارایه گزارشی از وضع موجود و برنامه های آتی سازمان جهت تحقق راهبردهای ترانزیتی و تحقق دستورالعمل های اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه گفت: در همین راستا در سال جاری عملیات احداث شهرک صنعتی ناحیه سه منطقه آزاد انزلی در مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت ۲۰۰ واحدی تولیدی آغاز می شود تا شاهد توسعه ظرفیت صادراتی کشورمان به حوزه دریای خزر و اتحادیه اقتصادی اوراسیا بهمراه افزایش میزان اشتغالزایی باشیم.

#سرتوک