معرفی بیش از ۱۸۵۰ متقاضی مسکن محرومین به بانکهای عامل
معرفی بیش از ۱۸۵۰ متقاضی مسکن محرومین به بانکهای عامل
رشت_سرتوک_مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: از 2 هزار واحد مسکونی محرومین در استان تاکنون یک هزار و 867 متقاضی مسکن محرومین جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

به گزارش سرتوک،به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان، جلسه ای به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس رحمتیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان، مسئولان بانک های عامل به منظور هماهنگی در خصوص تهسیل گری در اخذ تضامین بانکی و جذب اعتبارات طرح مسکن محرومین در محل استانداری گیلان برگزار شد.

براساس این گزارش مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان خبر داد و افزود: تاکنون یک هزار و ۸۶۷ متقاضی مسکن محرومین جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

مهندس اکبرزاده یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده ایم و تا پایان سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه، برای احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان گیلان، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است، خاطر نشان کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

اکبرزاده گفت :تا کنون تعداد ۴۴۷ قرارداد با بانکهای عامل منعقد گردیده و ۹۸ مورد پی کنی، ۸۷ مورد اجرای فونداسیون ، ۴۲ مورد اجرای ستون، ۳۹ مورد اجرای سقف، ۱۴ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه به اهمیت ساختدراین جلسه از مسکن محرومین در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت : یکی از کارهای ارزشمندی که در چند سال اخیر از سوی دولت به نحو مطلوبی پیگیری می شود ساخت مسکن محرومین در مناطق روستایی است.

مهندس اکبری مقدم اظهار امیدواری کرد : در راستای کمک به محرومین هم بانک ها با استفاده مطلوب از قوانین نهایت تهسیل گری در پرداخت وام های ساخت مسکن داشته باشند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاکید بر اینکه بانک ها در جذب اعتبار مسکن روستایی تلاش کنند افزود: بانک های عامل در اعطای تسهیلات مسکن روستایی و جذب اعتبار اقدام مضاعف داشته باشند تا همه اعتبار تخصیص داده شده جذب شود.

او با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند گفت: دستور العمل هیئت وزیران باید به تمامی شعبات بانکها ابلاغ گردد.

در ادامه مدیران شعب بانکهای عامل استان مشکلات موجود در جذب تسهیلات را مطرح نمودند.