منطقه آزاد انزلی آتش نشان داوطلب تربیت می کند
منطقه آزاد انزلی آتش نشان داوطلب تربیت می کند
منطقه آزاد انزلی آتش نشان داوطلب تربیت می کند

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، برای نخستین بار، اولین دوره آموزشی آتش نشان داوطلب مخصوص آقایان باحضور جوانان متقاضی محدوده منطقه برگزار می شود.

این دوره آموزشی از ۲۹ مهرماه لغایت ۲ آبان ماه در ایستگاه مرکزی آتش نشانی و اورژانس منطقه آزاد انزلی، به منظور افزایش سطح آگاهی عمومی نسبت به اصول اولیه آتش نشانی، الزامات رعایت استانداردهای ایمنی حین کار و زندگی، آموزش علاقمندان به شغل آتش نشانی برای جذب در این شغل و ارتقاء دانش ساکنین منطقه در برخورد با حوادث احتمالی، در حال برگزاری است.

براین اساس در این دوره آموزشی ۴ روزه ۴۳ نفر از علاقمندان به مباحث مرتبط با آتش نشانی شرکت نمودند که در این دوره با اهداف سازمان آتش نشانی آشنا می شوند و در عین با مباحثی همچون کمک های اولیه و حمل مصدوم، اصول و مبانی حریق، نردبان و تجهیزات آتش نشانی و خاموش کننده های دستی به صورت تئوری و عملی (کار با تجهیزات) مباحث مربوط به اطفاء حریق را آموزش می بینند.

درپایان این دوره به آن دسته از شرکت کنندگان که حد نصاب نمره آزمونهای تئوری و عملی راکسب کنند، گواهینامه مقدماتی آتش نشانی اعطا می شود.

گفتنی است مدیریت امورشهری و روستایی سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای مسئولیت اجتماعی و ایمنی خود نسبت به ساکنین، واحدهای تولیدی، خدماتی، گردشگری محدوده منطقه، از ابتدای آبان ماه سال جاری اقدام به برگزاری طرح بازدیدهای ایمنی و دوره ای از سطح مدارس، هتلها و کارخانجات فعال درمحدوده منطقه می کند تا علاوه بر پایش مستمر نحوه رعایت الزامات ایمنی حین کار، سازوکارهای عملیاتی اعمال استانداردهای لازم در این حوزه تحت نظارت این سازمان به اجرا درآید تا از قِبَل حفظ ایمنی و جان افراد، زمینه افزایش کیفی فرایندهای کاری در هر حوزه نیز فرآهم شود.