مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها
مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها
رشت_ سرتوک_شرکت گاز استان گیلان با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از امکانات فراهم شده همگام با پویش سبز گازرسانی موفق شد در طی مدت 7 سال 2587 واحد صنعتی را از نعمت گاز بهره مند سازد.

به گزارش سرتوک ، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گازرسانی به ۱۸ واحد صنعتی در هفته دولت امسال خبر داد وافزود: حجم گاز جایگزین برای این واحدها ۸ هزار و ۲۸۰ مترمکعب بر ساعت می باشد و برای گازرسانی به این واحدها در مجموع بالغ بر هشت و نیم میلیارد ریال هزینه شده است.

حسین اکبر اضافه کرد: این واحدهای صنعتی در ۹ شهرستان آستارا، آستانه اشرفیه، انزلی، تالش، رشت، رودبار، رودسر، شفت، فومن، لاهیجان و لنگرود قرار دارند و با جذب این واحدهای صنعتی ، مشترکین صنعتی گاز در استان به ۵ هزار ۸۳۵ واحد خواهد رسید

براساس گزارش روابط عمومی گاز گیلان ، مهندس اکبر با اشاره به نقش مهم گاز در توسعه و آبادانی کشور گفت: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، گازرسانی گسترده به حوزه های مختلف مصرف بویژه مشترکین صنعتی در دستور کار قرار گرفت و  در همین راستا گاز استان گیلان با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از امکانات فراهم شده همگام با پویش سبز گازرسانی توانسته است در طول مدت ۷ سال،  ۲۵۸۷ واحد صنعتی را بهره مند از گاز نماید.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان یاد آورشد: شهرستان های رشت با ۶۵۸ واحد صنعتی، صومعه سرا با ۲۲۸ و لاهیجان با ۲۲۳ واحد صنعتی، بیشترین تعداد مشترک را در این حوزه دارا می باشند.

مهندس اکبر ادامه داد: گازرسانی گسترده به واحدهای تولیدی و صنعتی در استان سبب شده تا وضعیت اقتصادی و کسب و کار در روستاها رونق یابد و این مهم زمینه را برای مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها فراهم نموده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان، درپایان از حمایت های شرکت ملی گاز ایران، همراهی و همکاری سازمان های مرتبط در استان گیلان و تلاش و همت همه پرسنل وظیفه شناس شرکت گاز استان گیلان بجهت گازرسانی گسترده به اقصی نقاط استان تشکر و قدردانی نمود.