مهمترین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در برق منطقه‌ای گیلان
مهمترین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در برق منطقه‌ای گیلان
مهمترین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در برق منطقه‌ای گیلان

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _ به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان ،برای مقابله با ویروس کرونا طی جلسات متعددی که توسط شورای معاونین و مدیران دفاتر مستقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و واحد HSE در شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد، اقدامات متعددی به شرح زیر انجام شد:
۱- رستوران، سالن ورزش و استخر شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و نمازخانه شرکت تا اطلاع ثانوی تعلیق گردید.
۲- محلول ضدعفونی تهیه و در اختیار همه اتاق های حوزه ستادی و انبار شرکت قرار گرفت واعلام گردید در صورت اتمام جهت شارژ مجدد محلول مراجعه نمایند.
۳-با توجه به کمبود ماسک، ماسک به تعداد محدود تهیه و به همراه دستکش های لاستیکی یکبار مصرف در اختیار همکاران خدماتی قرار گرفت.
۵-با استفاده از محلول ضدعفونی کننده در دو نوبت (صبح شروع و بعدازظهر پایان ساعت اداری)کلیه سرویس های بهداشتی و راهروها و راه پله ها ضدعفونی می گردد .
۶-کلیه لیوان ها و استکان ها و ظروف عمومی از داخل آبدارخانه ها جمع آوری گردید و مقرر شد همکاران از لیوان شخصی برای صرف چای استفاده نمایند. این لیوان ها در پایان ساعت اداری جهت ضد عفونی داخل محلول سفید کننده قرار داده می شود.
۷-دم کردن چای در آبدارخانه ها حذف و از سوی پیمانکار چای کیسه ای تهیه و در اختیار همکاران قرار گرفت.
۸- مقرر شد در صدور مرخصی استحقاقی کلیه بانوانی که دارای فرزندان خردسال و دبستانی هستند و در برهه زمانی فعلی به مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه بیشتری نیاز دارند، تسهیل گردد.
۹-روزانه یک نفر نماینده از دبیرخانه در نگهبانی شرکت برای جمع آوری مدارک و نامه های وارده مستقر می باشد
۱۰-با توجه به اینکه تهیه ماسک و دستکش مشکل می باشد( بدلیل کمبود در بازار ) لذا به تعداد محدود تهیه ودر اختیار پرسنل دبیرخانه قرار گرفت.
۱۱-محلول ضدعفونی کننده در اختیار واحد نقلیه شرکت قرار گرفت و تاکید گردید رانندگان ضمن رعایت نظافت شخصی به طور مرتب محل های تماس دست ها در خودرو ( دستگیره ها، داشبرد، فرمان) را ضدعفونی نمایند .
۱۲- نامه عدم پذیرش مهمان تهیه و برای کلیه شرکتهای سایر استان ها که با آنها مراوده مهمانسرا انجام می پذیرد ارسال و اعلام گردید تا اطلاع ثانوی از پذیرش مهمان معذور می باشیم.
۱۳- مقرر شد موضوع برقراری شیفت ۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت همکاران نگهبان و اپراتور به منظور کاهش تردد آنها جهت پیشگیری از ابتلای شیوع بیماری کرونا بررسی و اقدام لازم صورت پذیرد. ضمن آنکه ساعت کار از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ اعلام شد.
۱۴- مصوب شد معاونت مالی و پشتیبانی در زمینه تهیه، توزیع و استقرار محلول های ضدعفونی کننده مانند: سپتیدین، الکل، اسپری و وسایل بهداشتی مانند: پد الکلی، پنبه، دستکش یکبار مصرف، ماسک به مقدار زیاد و برای تمامی واحدها، کارکنان، تمامی پستها(۶۱ پست) و کانون بازنشستگان اقدام نمایند.
۱۵- با توجه به کمبود محلول های ضد عفونی کننده در استان ، مصوب شد واحدهای HSE و امور نظارت بر خدمات از جعبه کمک های اولیه و محلول های ضدعفونی کننده موجود در شرکت در مبادی ورودی ساختمانهای ستادی شرکت، معاونت بهره برداری، راهروها و… استفاده کنند.
۱۶- مصوب شد کلیه سطل های زباله که فاقد درب می¬باشند از سطح شرکت جمع آوری گردد و سطل های زباله با رعایت کامل مسائل بهداشتی روزانه تخلیه گردد. همچنین اطلاع رسانی شود که از سطل های زباله خشک برای موارد غیر بهداشتی و زباله های آلوده استفاده نشود.
۱۷- تجهیز مراکز مرتبط با ارباب رجوع ( دبیرخانه، واحد درمان، حراست و …. ) به تجهیزات حفاظت فردی ( مانند ماسک، دستکش، محلول شستشو و … ).
۱۸- مصوب شد همکاران شاغل در ستاد شرکت( واقع در چهارراه میکاییل) و معاونت بهره برداری و پست شهید سیادتی تا اطلاع ثانوی فقط از دستگاه تشخیص چهره برای ثبت تردد استفاده نمایند.
۱۹- مقرر شد امور کارکنان لیست همکاران بالای ۵۰ سال و بیماران خاص را تهیه و در جلسه آتی در خصوص ساماندهی کارکنان با اعمال تدابیری همچون شیفت بندی و اجرای دورکاری تا سقف یک سوم همکاران شرکت، تصمیمات لازم اتخاذ شود.
۲۰- مقرر شد با استفاده از مرخصی استحقاقی کلیه کارکنانی که به هردلیل، دچار بیماری های حاد، مزمن، خاص یا علائم سرماخوردگی و آنفولانزا هستند و همچنین جانبازان معزز شیمیایی و تنفسی و افرادی که از نظر سطح ایمنی بدنی در وضعیت نامطلوب و پائینی قراردارند، مساعدت لازم صورت پذیرد.