موکب خدام العتره شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی برپا شد
موکب خدام العتره شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی برپا شد
رشت_سرتوک_به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع)، موکب خدام العتره شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی برپا شد.

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رشت،موکب خدام العتره شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برپا شد.

هرساله موکب خدام العتره با حضور در کربلا به زوار اربعین خدمت رسانی کرده که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این موکب در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برپا شد.

با مشارکت سازمان های شهرداری به ویژه سازمان سیما،منظر،فضای سبز، سازمان فرهنگی،ورزشی و ستاد عتبات عالیات استان گیلان ، نمایشگاه عکس و نمایی از ایستگاه های خدمات زائر موکب اجرا و شبیه سازی بین الحرمین در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت انجام شد.

ایستگاه صلواتی،کفاشی،ایستگاه امداد و سوانح، کودک و نوجوان،اجرای رادیو کربلا و نمایش تعزیه از دیگر فعالیت های موکب خدام العتره شهرداری رشت است.

گفتنی است مراسم سوگواری وسخنرانی به مدت سه شب در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می شود.

محمد حسن عاقل منش عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با قدردانی از اقدامات موکب خدام العتره شهرداری رشت اظهار کرد: اگرچه امسال توفیق سفر به کربلا میسر نشد ولی با شبیه سازی بین الحرمین در پیاده راه فرهنگی و برپایی موکب خدام العتره گوشه ای از حال و هوای کربلا حس شد.

وی افزود: موکب خدام العتره شهرداری رشت، یکی از نخستین موکب هایی بود که در کربلا به فعالیت های فرهنگی و اجرای تعزیه پرداخت .