میرشمس مومن زاده خبر داد افتتاح ۲۵۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان در دهه فجر
میرشمس مومن زاده خبر داد افتتاح ۲۵۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان در دهه فجر
میرشمس مومن زاده خبر داد افتتاح ۲۵۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان در دهه فجر

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _فرماندار شهرستان رشت در نشست خبری امروز با اشاره به نقش تاثیر گذار رسانه در توسعه شهری بیان داشت: با توجه به قرار گرفتن در سالگشت پیروزی انقلاب به میمنت ایام مبارک دهه فجر عملکرد مدیران شهرستانی به سمع اصحاب رسانه خواهد رسید.

میرشمس مومن زاده در تبیین پروژه های دهه فجر تصریح کرد: در اولین روز از ایام دهه فجر با حضور در مزار شهدای رشت باهمراهی همه مدیران و خانواده های معزز شهدا با محوریت سخنرانی استاندار گیلان آعاز و درادامه نواختن زنگ انقلاب در مدارس و افتتاح چند پروژه عمرانی و صنعتی را خواهیم داشت.

فرماندار رشت از بهره برداری ۲۵۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان خبر داد وگفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر ۲۵۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۳ میلیارد تومان در شهرستان رشت به بهره برداری می رسد که با افتتاح این پروژه ها برای ۲۲۸۳ نفر فرصت شغلی ایجاد می شود .

وی در ادامه افزود: از این تعداد طرح های عمرانی ۲۰۴ پروژه دولتی با سرمایه گذاری ۲۵۷ میلیارد تومان، ۳۶ پروژه هم در بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۱۰۴۶ میلیارد تومان است و همچنین عملیات اجرایی ۱۲ پروژه به ارزش ۶۱۰ میلیارد تومان در ایام پیشرو کلنگ زنی خواهد شد.

میرشمسی مومن زاده تصریح کرد: ۱۵۲ پروژه در بخش عمران شهری و روستایی، ۱۵ پروژه در فصل صنعت، ۳ پروژه در بخش کشاورزی، ۴ پروژه در فصل آموزش، ۵ پروژه در فصل ورزش و جوانان، ۵۲ پروژه در فصل حمایتی، ۱ پروژه در بخش فنی و حرفه ای، ۱ پروژه در بخش محیط زیست و ۶ پروژه در بخش طرح های اشتغالزا از اهم پروژه های افتتاحی در دهه فجر است.

فرماندار رشت یادآور شد: در دهه فجر سال گذشته پروژه های عمرانی با اعتبار ۸۵۴ میلیارد تومانی به بهره برداری رسیدند و اما در سالجاری علی رغم همه فشارهای اقتصادی حجم سرمایه گذاری پروژه های دهه فجر به ۱۳۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت که این حاکی از رشد اقتصادی پروژه های عمرانی در سال جاری است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت های گردشگری فرصت مناسبی برای توسعه اقتصادی شهرستان است، گفت: ۱۹ واحد بومگردی جدید در دست احداث قرار دارد.

مومن زاده با بیان اینکه انتخابات نماد مشارکت سیاسی مردم در اداره کشور است، تصریح کرد: اصحاب رسانه در این عرصه رسالت مهمی را بر عهده دارند زیرا بستر را برای حضور آحاد مردم فراهم می کنند.