شرکت گاز استان گیلان در نیمه اول سال جاری توانست بیش از 12 هزار کیلومتر شبکه و بالغ بر 285 هزار انشعاب گاز را مورد بازرسی و نشت یابی قرار دهد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _ روابط عمومی گاز گیلان- حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از نشت یابی ۱۲ هزار و ۱۵۰ کیلومتر از خطوط گاز در گیلان خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر گفت: این میزان نشت یابی در ۳۰ شهر استان صورت پذیرفته و معادل ۴۷ درصد کلیه خطوط گاز در گیلان می باشد.

اکبر اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان منطبق با عملیات توسعه گاز در استان برنامه ریزی مدونی را در جهت بازرسی و حفظ امنیت خطوط گاز به انجام رسانده و در همین راستا بالغ بر ۲۸۵ هزار انشعاب و ۱۶۵ ایستگاه تقلیل فشار گاز را مورد نشت یابی و بازرسی قرار داده است.

وی با اشاره به شروع فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمایشی گازسوز اظهار داشت: گاز مایه آرامش و آسایش مردم است و امیدوارم مردم فهیم استان با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پاییز و زمستانی آرام را در کنار خانواده سپری نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه با اشاره به گسترش شبکه گازرسانی، بر لزوم توجه بیشتر و بازرسی دقیق تر از شبکه تغذیه و توزیع گاز به منظور انتقال مطمئن گاز به مشترکین تاکید کرد و گفت: استفاده از سیستم آنلاین نشت یابی می تواند مدت زمان کشف نشتی تا اطلاع رسانی و در نتیجه مدت زمان تعمیرات و رفع نشتی را به حداقل برساند.