افزایش دو برابری بیماران کرونایی در گیلان
افزایش دو برابری بیماران کرونایی در گیلان
رشت_سرتوک_رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرمز خواندن وضعیت نیمی از استان گفت: تعداد مبتلایان و بستریان ناشی از کرونا در استان نسبت به ماه گذشته دو برابر شده است.

به گزارش سرتوک، ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی شدید از افزایش مبتلایان به کرونا ویروس در استان، اظهار کرد: تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان در ماه گذشته به ۱۵۰ تن کاهش یافته بود اما اکنون به حدود ۳۰۰ تن بستری در بیمارستان های استان رسیده است.

وی با اعلام اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز بیماری کویید ۱۹ قرار دارند، افزود: اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند و روند عدم رعایت نکات بهداشتی به همین روال پیش برود ممکن است، تعداد مبتلایان، افراد بستری و همچنین تعداد فوتی های این بیماری افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نیازمند یاری همه مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستیم، گفت: کمتر از ۵۰ درصد مردم در مجامع عمومی از ماسک استفاده می کنند، هر چند بالغ بر ۸۵ درصد ارایه کنندگان خدمات در صنوف و صنایع ماسک می زنند.

سالاری با هشدار از شیوع افسارگسیخته کرونا در استان به دلیل عدم رعایت شهروندان، گفت: متاسفانه مردم در خیابان‌ها در حالت عادی و حتی راحت تر از روزهای پیش از شیوع کرونا تردد می‌کنند و مشغول دید و بازدید و تفریح و گردش در تفرجگاه ها و اماکن مختلف هستند.

وی با اشاره به وضعیت مبتلایان و افراد درگیر با بیماری کرونا ویروس جدید در گیلان، بیان کرد: تعداد بهبود یافتگان ناشی از ابتلا به کرونا نیز در استان کاهش یافته و افرادی که اخیرا به این ویروس مبتلا شده‌اند، علایمی به مراتب شدیدتر از مبتلایان گذشته دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه همه مردم باید دقت جدی در اجتماعات داشته باشند، خاطرنشان کرد: در بین مبتلایان گیلانی،کرونا، علاوه بر سالمندان، طیف های مختلفی اعم از کودکان، جوانان و میانسالان نیز وجود دارند و همه‌گیری کرونا خلاف تصور اینکه فقط سالمندان مبتلا می‌شوند، در حال پیشروی است.

سالاری از اعمال محدودیت ها در برگزاری اجتماعات در استان با تصمیم ستاد استانی پیشگیری از کرونا، خبر داد و گفت: مراسمات عروسی و عزا باید به زمان عادی شدن شرایط موکول شود و در غیر اینصورت اینگونه مراسمات باید به صورت محدود برگزار شوند و این مهم از تأکیدات رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا نیز بوده است.